Миньор победи Монтана с помощта на сурвакари

Миньор - Перник победи в домакински мач с 1:0 гостите от Монтана в среща  от 18 кръг на „А” ПФГ.Безплатно на стадиона се изсипаха и фенове сурвакари, които "гониха злото" и гледаха мача маскирани.

Попадението бе дело на възпитаника на детско – юношеската школа на Миньор Илиян Илиев, който от 30 метра с топовен изстрел вкара за 1:0. Двубоят в Перник започна като истински празник, тъй като на стадиона бяха дошли около 40 кукери, които повдигнаха настроението на зрителите. Миньор натисна съперника си и установи териториален превес. Все пак гостите се бранеха добре и не оставяха много празни пространства.

В 12-та минута на мача дойде най-спорното положение за първата част, а може би и за мача. Явор Въндев получи пас от Марков и в наказателното поле беше спрян от Николов. Въндев падна на земята и поиска дузпа, но главният съдия реши друго и показа жълт картон за симулация.

Когато дойде средата на полувремето Миньор получи добра възможност за гол. Траянов отне много добре една топка от играч на Монтана, напредна и подаде към Оклещек, но последният се забави и топката му бе отнета.

В 27-та минута домакините изпълниха корнер, след който Въндев успя да стреля с глава. В наказателното поле на монтанци се получи разбъркване, но никой не успя да вкара топката във вратата им и Луис Едуардо изби силно напред. Марков пресече и отново вкара кълбото в полето на Монтана, но опасна ситуация не се получи.

Така до края на полувремето нямаше голови положения, а в 34-та минута Миньор отново поиска дузпа след спорна ситуация в наказателното поле. Така или иначе реферът Таско Тасков не отсъди 11-метров удар и полувремето приключи при резултат 0:0.

Още в първите секунди на втората част можехме да поведем. Брахими получи по дясното крило и много добре нахлу в наказателното поле на Монтана, но вместо да подаде към Въндев или Янкович, които бяха на дузпата, той реши да стреля от малък ъгъл, а топката излезе в аут.

В 65-та минута на мача Въндев отправи силен удар от движение, но топката премина над вратата на Левашки. Шест минути по-късно Илиян Илиев за малко да изведе своя тим напред. Той стреля много добре от около 25 метра и топката едва докосна горната греда на вратата на гостите, и излезе.

Секунди по-късно Марков напредна отдясно и центрира в наказателното поле към Брахими, който плонжира красиво и насочи топката, но Левашки се разтегна докрай и изби.

Натискът на „чуковете” продължи с удар на Даниел Златков, който обаче профуча покрай дясната греда на Левашки. Последва пропуск на Янкович от близка дистанция след чудесен пас на Рангелов.

В 85-та минута дойде дългоочакваното попадение за Миньор. Автор на невероятно красивото попадение стана Илиян Илиев. Домакините изпълниха корнер, след който топката бе избита и попадна в Милен Василев. Той видя Илиев, който не беше в наказателното поле и подаде към него. Илиев имаше време за подготовка и изстреля страхотен удар от около 30 метра, с който накара 7-те хиляди зрители в Перник да изригнат радостно./ minyor.com