Миньор постигна убедителна победа с 4:1 над Сливен

Новини за Перник от iPernik

Миньор постигна убедителна победа с 4:1 над прекия си съперник за оставане в "А" група Сливен в мач от 15-ия кръг на българското първенство.

Много силен мач за перничани изнесе Горан Янкович, който отбеляза един гол и подаде за за още един.

Така "чуковете" взеха важна глътка въздух в борбата за оцеляване в елита.

Домакините започнаха взривно и още в 8-ата минута Петър Петров откри резултата, след като добави отбита от вратаря Георги Георгиев топка. Стражът спаси изстрел на Божиков, но нямаше какво да направи при добавката.

Две минути преди края на първото полувреме пък Румен Рангелов удвои след пас на Янкович, а в 53-ата минута и сърбинът записа името си сред голмайсторите.

Три минути по-късно резултатът набъбна на 4:0 след попадение на бившия полузащитник на ЦСКА и Стяуа Йордан Тодоров, който реализира със силен и точен удар.

В 86-ата минута гостите все пак намериха сили да върнат почетно попадение след дузпа, реализирана от Деян Христов.

Миньор – Сливен 4:1
1:0 Петров (8)
2:0 Рангелов (43)
3:0 Янкович (53)
4:0 Тодоров (56)
4:1 Христов (86-дузпа)

Миньор: Иванов, Божиков, Олегов (63-Златков), Цв. Тодоров, Цветков, Траянов (57-Хр. Господинов), Янкович, Петров, Витанов, Рангелов, Марков

Сливен: Георгиев, Филипов, Ковачев, Стоянов, Игнатов, Ямуков, Христов, Миранда (77-Коконов), Василев, Лазари, Индризов