Минката натупа "Черно море", отива на 1/8 финал за купата на България

Перник снимка: за хората и събитията [field_event_date-datetime]

Отборът на „Миньор” се класира за 1/8-финалите на турнира за Купата на България. "Чуковете" отстраниха заслужено тима на „Черно море” след изпълнение на дузпи.

В редовното време срещата завърши при резултат 1:1, а варненци играха две продължения с човек по-малко след като в 86-ата минута Сашо Александров си изкара втори жълт картон.
„Моряците” излязоха напред в резултата след като Костадин Марков си отбеляза нелеп автогол в 27-ата минута. В 69-ата минута обаче влезлият като резерва Милен Василев изпълни перфектен пряк свободен удар и изравни.

„Моряците” успяха да удържат равния резултат в продълженията и докараха нещата до изпълнение на дузпи. Единствено Паломино бе в предни позиции за „Черно море”, докато всички останали негови съотборници се бяха прибрали в своята половина, бранейки със зъби и нокти равенството. Въпреки опитите на домакините, които не спряха да атакуват, след 120-те минути на стадион „Миньор” резултатът остана 1:1.

Домакините бяха по-хладнокръвни при изпълнението на дузпите и заслужено продължиха в следващата фаза след точни попадения на Бибишков, Том, Василев, Траянов и Христозов, докато решителната дузпа за "моряците" пропусна Паломино. /Е-79/