Миньор и Локо Пд с нулево равенство след драматичен край на мача

Перник снимка: за хората и събитията  Миньор - Локо Пд

Миньор Перник и Локомотив Пловдив завършиха наравно 0:0 на Стадиона на мира в мач от 14-тия кръг на А група, след драматичен край на мача.

Двубоят в Перник бе равностоен и като че ли равенството бе заслужен изход. Домакините обаче повече могат да съжаляват за изпуснатите две точки, тъй като в края на мача упражниха сериозен натиск пред вратата на своя съперник. Мачът завърши драматично, след като в последните минути перничани претендираха за гол, който обаче не бе признат от съдията Иван Кирилов, според когото топката не бе преминала голлинията.

През първото полувреме равностойната игра доведе до няколко опасни удара по посока двете врати, които обаче не затрудниха вратарите Ставрев и Чворович.

След почивката двубоят продължи с атаки и към двете врати като Даксон и Брахими стреляха в аут. Най-добрата ситуация за „смърфовете“ бе в 66-а минута, когато Здравко Лазаров нацели гредата със страхотен бомбен шут.

В последните 20 минути на мача домакините показаха, че повече искат победата и упражниха натиск пред вратата на Ставрев. Драматичният момент дойде в 89-а минута, когато Крум Бибишков нахлу отдясно и от малък ъгъл стреля мощно. Ставрев боксира неуверено, след което топката тупна на голлинията и бе избита от вратаря. Домакините обаче реагираха бурно и искаха да бъде признат гол, претендирайки, че топката е минала голлинията.

В крайна сметка гол така и не падна и двата отбора си поделиха по една точка. В класирането Локомотив Пловдив е на седмо място с 24 точки, а Миньор е 9-и с 14. / Гонг

снимка: Георги Димитров/Sportni.bg