Миньор падна от Пирин в контрола в Мурсалево

Новини за Перник от iPernik

Миньор Перник падна от Пирин Благоевград  с 4:3 в контрола, играна на терена в село Мурсалево вчера. Срещата се проведе при засилено полицейско присъствие, а двамата треньори дадоха възможност на почти всички свои играчи да вземат участие в срещата.

Благоевградчани поведоха в 17-ата минута. Пирин организира бърза атака, а Александър Якимов се оказа на нейния връх и с хубав удар преодоля Чворович.

До почивката не се стигна до втори гол в срещата и първите 45 минути приключиха при минимална преднина за Пирин. В 58-ата минута обаче Миньор изравни чрез Ивайло Цветков.

Грешка в състава на перничани обаче отново даде преднина на Пирин. След неубедителна намеса на резервния вратар на Миньор, топката попадна в Груевски, който в 62-ата минута на празна врата вкара за 2:1. Резултатът стана 3:1, малко след като Пирин успя да поведе за втори път, а гола отбеляза Зехиров.

Миньор обаче не се отказа да търси поне равенството в срещата. В 80-ата минута Стойчев от състава на пернишкия тим получи втори жълт картон, но няколко минути по-късно все пак Миньор достигна до втория гол в мача. Точен бе Димитър Петков.

До края на двубоя падна по едно попадение и за двата отбора, като първо Зехиров вкара за 4:2 за Пирин в 88-ата минута, а почти веднага след това Стоянов с хубаво изпълнение оформи крайното 4:3.

състави:

Миньор: Чворович, Божиков, Олегов, Стойчев, Илиян Илиев, Аясс, Ненад Стоякович, Петров, Янкович, Рангелов, Марков (к) (Николай Банков, Ивайло Цветков, Явор Въндев, Николай Христозов, Ангел Йошев, Любомир Тодоров, Мирослав Петров)

Пирин: Аршинков, Башлиев, Коемджиев, Наков, Дюлгеров, Иванов, Бенгюзов, Жуниор, Якимов, Савченко, Душан Стойков (Митев, Ризов, Михов, Вакадинов, Златанов, Кирилов)

Източник: sportni.bg