Миньор приключи полусезона с нулево равенство

Перник снимка: за хората и събитията - Миньор-Берое

Миньор Перник приключи есенния дял на шампионата с изключително скучен двубой с Берое на стадиона в Стара Загора. По подобие на първия мач от кръга между Калиакра и Локомотив София, двата тима не успяха да си отбележат гол, завършвайки при 0:0.

Домакините от Берое започнаха по-добре мача, но въпреки териториалното си предимство в първите двадесет минути, не успяха да отправят точен удар в очертанията на вратата на Иван Чворович.

Постепенно гостите изравниха играта и взеха инициативата. Това доведе до няколко чисти ситуации пред вратата на Иво Иванов, но в крайна сметка стражът се справи отлично. Първо в 28-ата минута, след изпълнение на корнер, топката попадна в краката на Милен Василев, който стреля добре, но вратарят на Берое се намеси с вещина и изби коженото кълбо. Само две минути по-късно Фарес Брахими пробва късмета си, но изстрелът му излезе в аут.

В 38-ата минута Том също имаше отлична възможност, когато стреля силно от дъгата на наказателното поле, но Иво Иванов отново бе на мястото си и спаси. Така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

След подновяването на играта през втората част, двата тима предложиха още по постна продукция, която логично не доведе до нищо интересно пред двамата вратари.

Така двата тима поделиха точките и преди изиграването на останалите мачове от кръга, Берое заема 12-то място, докато Миньор Перник остава на девета позиция./Гонг