Миньор завърши наравно с румънския Университатя

Миньор (Перник)

Миньор (Перник) завърши наравно 0:0 с румънския Университатя (Крайова), чийто треньор е италианецът Николо Наполи. В тима от Крайова доскоро играеха българите Валентин Илиев и Емил Гъргоров.

Перничани се представиха много добре и можеха дори да победят, ако не беше отменен гол на нападателя Румен Рангелов.

Старши треньорът на Миньор Стойчо Стоев пусна в игра 19 човека, като остави пълни 90 минути да играят двойката централни защитници Даниел Златков и Борислав Стойчев, както и офанзивният халф Петър Петров.

В 5-ата минута Костадин Марков с шут прати топката в наказателното поле, където тя беше засечена от Рангелов във вратата на румънците. Съдията обаче не зачете попадението заради засада.

Десет минути по-късно вратарят на румънците Силвио Лунг-младши спаси удар от фаул на капитана на Миньор Марков, който би с десния крак. В 17-ата минута пак Рангелов получи добра топка, но би в аут.

Новото попълнение на Миньор Оклещек изпусна най-чистото положение за първата част, след като остана сам срещу вратаря, но не успя да промуши топката. От своя страна Михай Коста пропиля двете най-добри положения за Университатя.

И двата отбора се представиха доста по-слабо след почивката, което се дължеше и на направените множество смени. Рангелов изтърва още един път, малко преди да бъде заменен от Въндев, а вратарят Чворович в 62-ата минута спаси удар на Флорин Коста след бърза контраатака.

Състав на Миньор: Чворович (Банков), Костадин Марков (Христозов), Златков, Стойчев, Божиков (Йошев), П. Петров, Траянов (Илиян Илиев), Аясс (Павлов), Томаш Оклещек (Фарес Брахими), Милен Василев (Янкович), Рангелов (Въндев)