Победа за Миньор в последната контрола в Турция

Миньор Перник победи втородивизионния полски Катовице с 2:1 в последната си контролна среща в Турция.

И двата гола за перничани в Алания отбеляза Румен Рангелов.

5-ата минута той бе изведен от Явор Въндев сам срещу вратаря и откри резултата. Второто попадение на Рангелов падна в 42-ата минута, когато от вратарското поле той не остави шансове на противниковия страж, отново след асистенция на Въндев.

"Много силен мач на вратата на Миньор направи вратарят Банков. Подготовката премина добре. Футболистите показаха отлични качества Доволен съм. Утре се прибираме.

Футболистите ще почиват до вторник, когато започваме тренировки от 15 часа на стадион Металург.

Селекцията почти приключва.

Мога да кажа повече като се приберем в България", заяви изпълнителният директор на клуба ген. Йордан Димитров.

Той постави добри оценки на новопривлечените Самир Аясс, Борислав Стойчев, Фарес Брахими и Явор Въндев.

Отборът каца на летище София - терминал 2, в събота 19 февруари в 13.30 часа.

В първия пролетен кръг Миньор приема Литекс. Двубоят е в другата неделя (27 февруари) от 15 часа.

Стартов състав на Миньор в мача с Катовице: Банков, Марков, Златков, Стойчев, Христозов, Траянов, Аясс, Петров, Янкович, Въндев, Рангелов (Илиян Илиев, Т. Павлов, Фарес Брахими, Оклещек, Иво Стоянов, Милен Василев).