Миньор узакони мястото си в елита

Миньор спечели домакинството си на Черноморец и узакони мястото си във футболния си елит и през следващия сезон.Перничани постигнаха победа от 1:0 срещу състава на Красимир Балъков.Голът, дело на Коце Марков, в 60 минута, със сигурност ще влезе в класациите за куриозни попадения. Петър Петров не успя да играе с топката, което излъга вратаря на "акулите" Борел и топката влезе в мрежата му. Възпитаниците на Балъков направиха всичко възможно да стигнат поне до равенство, но така и не намериха очертанията на вратата на Миньор. Всъщност бургазлии получиха правото да изпълнят дузпа малко преди края на първото полувреме. Божиков от Миньор игра с ръка в наказателното поле. Фернандес застана зад бялата точка, но би по най-некадърния начин и Чворович спаси. Миньор (Пк) - Черноморец 1:0.Голмайстор: Костадин Марков (60).
МИНЬОР: 91. Чворович, 2. Божиков, 6. Дюлгеров, 7. Валмир, 8. Трифонов, 14. Цветков, 19. Петров, 21. Хазуров, 26. Ашимов (к), 32. Марков, 33. Ст. Господинов
ЧЕРНОМОРЕЦ: 33. Борел, 2. Дянков (к), 5. Кръстев, 6. Старокин, 9. Фернандес, 15. Траянов, 3. Бонев, 19. Карбони, 16. Симеонов, 23. Платини, 26. Нуньо.