Миньор мачка наред - победи и ОФК Белград с 2:1

Миньор Перник наидгра сръбския тим ОФК Белград с 2:1 в третата си приятелска среща от лагера в Марибор в Словения. Двата отбора са отседнали заедно в четиризвездния хотел \"Арена\" и тренират на съседни игрища.

Възпитаниците на Антон Велков спечелиха заслужено в двубой, преминал при проливен дъжд и необичайно хладно време. Резултатът беше открит от Любомир Богданов в 43-ата минута след атака през центъра на Станков и опит за завършващ удар на Янкович, който не успя да преодолее вратаря Саранов. При отбитата топка Богданов реагира светкавично и я прати в мрежата.

В 69-ата минута гредата спаси сърбите след удар с глава на Хазуров. Все пак ОФК Белград успя да изравни в 77-ата минута, когато Желич получи топката ниско по тревата и я прати зад гърба на Иванов от седем метра.

Перничани завършиха много активно срещата и логично стигнаха до победен гол. Хазуров се разписа за крайното 2:1 с красив удар след асистенция на Тони Евтимов. Веднага след това Николов имаше страхотен шанс да увечили преднината, но ударът му с глава отблизо прати топката в аут.

Велков използва в двубоя 19 футболисти от всички 27, които са на лагера. В сряда Миньор играе последната си контрола - като гост на първидивизионния \"Капфенберг\" в Австрия.

Миньор Перник: Иванов, Крумов, Златков, Василев, Мутафов, Станков, Янкович, Ив. Стоянов, Петров, Михайлов, Богданов (22 мин. Валмир, 40 мин. Божиков, 46 мин. Олегов, 61 мин. Хазуров, 70 мин. Евтимов, Витанов, Николов, Господинов)

ОФК Белград: Саранов, Лотинац, Николич, Карвальо, Скопляк, Миловац, Тривунович, Белич, Шимич, Лукаш, Желич (резерви Топалович, Планич, Лазаревич, Йолович, Йовандич, Зеравица, Марянович)

Голмайстори: 1:0 - Богданов 43, 1:1 - Желич 77, 2:1 - Хазуров 89