"Миньор" 1919 падна лошо от "Велбъжд"

Двата отбора,които се срещнаха в неделния след обед на стадиона в квартал "Димова махала",имат съвсем различна структура.

Срещу младите пернишки играчи се изправиха футболисти с опит,повечето от тях са играли в по-високи групи и разчитат на доста умения и качества.В първото полувреме перничани превъзхождаха,но нападателите направиха няколко сериозни пропуска.Най-фрапиращ беше този на Виктор Матеев в 26-та минута,когато Йордан Филипов центрира отдясно,Виктор Матеев пое топката необезпокояван от никого и съвсем сам пред вратата на Кирил Кирилов,но ударът му не успя да намери вратата.Второто полувреме започна зле за домакините.В 49-та минута резервата Янков изведе в удобна позиция Джоггански,който стреля срещу Славчев,последва рикушет,в който остана съмнение,че топката се удари в крака на Давид Стоянов,но резултатът беше,че влезе в мрежата на пернишкия отбор.Този удър като че ли секна устремът на перничани към вратата на гостите и те се възползваха от това.В 67-та минута със самостоятелен пробеви Янков надбяга защитата на "Миньор" 1919 и вкара вторя гол във вратата на перничани.До края срещата просто се доиграваше. Гостите, които са притеснени от финансови проблеми, нямаха желание да се напъват да увеличават преднината си, домакините пък не можеха да се справят с тяхната защита и така мачът завърши 2:0 за "Велбъжд".

Състави:"Миньор" 1919 :Славчев, Александров, Д.Стоянов, М.Стоянов/ 68 Миленков/, Филипов /60 Йорданов/, Илиев, Маринов / 70 Рошилков/, Матеев, Владимиров, Атанасов, Мирчев
Резултат: "Миньор" 1919 - "Велбъжд" 0:2

Голмайстори: 0:1 49-та Джогански , 0:2 67-ма Янев"Велбъжд"Кирилов, Странджев, Иванов, Здравков, Момчилов, Бачовски, Кръстев/46 Янев/, Джогански /86 Яначков/, Методиев, Максимов/ 81 Ангелов/

Съдии:Борислав Ненков, Димитър Русев, Венцислав ДимитровСтадион "Димова махала" 100 зрители