Локо (Сф) вгорчи празника на Перник

"Железничарите" биха Миньор с 2:1

Локо (Сф) вгорчи празника на Перник като победи Миньор с 2:1 в последната среща от деветия кръг на "А" група. С трите точки столичани изместват Литекс от третото място, а Миньор остава десети, с равен брой точки с деветия Левски.

След равностойна игра в началото на мача Локомотив стигна до гол. В 17-ата минута Трифонов сгреши в опита си да изчисти и Шпишич открадна топката, влезе в наказателното поле от дясно и прати топката във вратата за 1:0.

Миньор тръгна да връща попадението, но стигна само до няколко мелета пред вратата на Галев. В 38-ата минута домакините изравниха. Атанас Николов засече центриране в наказателното поле, но вратарят изби. Янкович стигна до топката и изравни с хубав удар.

Второто полувреме започна в по-бавно темпо и с накъсана игра. В 63-ата минута Кристиан Добрев изведе Локомотив напред за втори път в мача. Играчът, който се появи като резерва, бе оставен непокрит в наказателното поле и с диагонален удар прати топката във вратата за 2:1.

До края на мача "железничарите" създадоха още няколко положения, а Мартин Камбуров удари греда в 89-ата минута./БЛИЦ

МИНЬОР - ЛОКО (Сф) 1:20:1 Шпишич (17), 1:1 Янкович (38), 1:2 Добрев (63)

Миньор: Ивайло Иванов, Васил Божиков (74 - Валмир), Адриан Олегов, Румен Трифонов, Ивайло Цветков, Атанас Николов, Горан Янкович (68 - Костадин Хазуров), Христо Господинов, Любомир Витанов, Велимир Иванович (55 - Станислав Руменов), Костадин Марков
Локо (Сф): Валентин Галев, Георги Марков, Виктор Шпишич, Дарко Савич (46 - Кристиан Добрев), Христо Златински (78 - Димо Атанасов), Мартин Камбуров, Светослав Дяков, Иван Бандаловски, Иван Пасков, Данаил Митев, Калоян Караджинов (58 - Румен Горанов)

Стадион: "Градски" в ПерникСъдия: Николай ЙордановЖълти картони: Витанов, Янкович, Цветков (М), Шпишич (Л)

Срещата по минути!

1 - Начало на мача2 - Корнер за Миньор, не се стига до нищо интересно4 - Центриране в наказателното поле на Локомотив, Галев лови5 - Несериозен шут на Шпишич10 - Корнер за Локомотив, след меле не се стига до опасно положение15 - Опасен удар на Дарко Савич, топката минава покрай вратата 17 - ГОООЛ! 1:0 за Локомотив, точен е Виктор Шпишич. Румен Трифонов сгреши в опита си да изчисти и Шпишич открадна топката, влезе в наказателното поле от дясно и прати топката във вратата 20 - Опасна контра на Локомотив, Атанас Николов излезе срещу вратаря, но стреля в аут27 - Центриране на Янкович към Господинов, защитата на Локомотив се справя28 - Корнер за Миньор. Олегов опита да свали с глава, но топката излезе в аут29 - Ниско центритане на Господинов от фаул, топката минава покрай вратата30 - Господинов опита да прехвърли Галев, но бе отсъдена засада на Атанас Николов38 - ГОООЛ! 1:1. Горан Янкович е точен за Миньор. При центриране в наказателното поле Николов би, но Галев изби. Топката попадна у Янкович, който изравни 43 - Пропуск на Миньор. Трифонов центрира добре, Атанас Николов стреля с глава, но неточно45 - Край на първото полувреме
46 - Начало на второто полувреме56 - Шанс за Локомотив. Топката се спря в локва пред вратата, но Митев не реагира58 - Протести от играчите на Миньор, които оспорват фаул в полза на Локомотив на границата на наказателното поле60 - Златински изпълни прекия свободен удар, но прати топката в стената63 - ГОООЛ! 2:1 за Локомотив. Кристиан Добрев извежда Локомотив напред за втори път в мача. Добрев бе оставен непокрит в наказателното поле и с диагонален удар прати топката във вратата72 - Хубава атака на Златински, ударът му рикошира в играч на Миньор82 - Фаул за Локомотив на дъгата на наказателното поле на Миньор. Домакините протестираха, защото Цветков не игра умишлено с ръка84 - Горанов стреля, след рикошет топката излезе в корнер89 - Греда за Локомотив, след удар на Мартин Камбуров90 - Край на мача