Мачът на сезона: 3-0 за Миньор над ЦСКА

„Миньор" прекрати негативната си серия по-най добрия начин - с победа от 3:0 над досегашния лидер в първенството ЦСКА.

Мачът се игра в София пред 3000 зрители на Стадион „Българска армия".

Още в 15-тата минута „Миньор" поведе в резултата след като Николов получи пас в дълбочина, подаде на Румен Трифонов и той вкара за 1:0.

В последната минута на първото полувреме дойде най-опасното положение за ЦСКА след като след дълъг пас на Иванов, Делев успя да насочи топката към вратата на Иво Иванов, който с плонж спаси.

По-малко от 10 минути след подновяването на играта, след центриране на Господинов от пряк свободен удар, Дани Златков с глава вкарва втори гол за Миньор.

Неприятности за „чуковете" дойдоха от многото жълти картони, които получиха „жълто-черните" играчи. Така за втори жълт картон на Господинов, перничани останаха с човек по-малко в 70-тата минута.

3 минути по-късно Манчев бе съборен oт Олегов в наказателното поле и съдията Мирянов посочва бялата точка. Блестящо спасяване на Иванов спаси миньорци от отбелязване на гол в тяхната врата.

Последва натиск на ЦСКА в последните минути, който перничани удържаха.

Последният пирон в Ковчега на ЦСКА заби Румен Трифонов с втория си гол за срещата след отлична контраатака в 90-тата минута.

Дано успехите на перничани продължат така и за напред!

Източник: minyor.com
Снимка:СпорталБг