ВК "Миньор" отстъпи с 2:3 драматично на "Калиакра"

Мачът беше първи за домакините като участници във Висшата лига след като в първия кръг почиваха.

Първият гейм започна от добре по-добре, предаде сайта "Добрите новини".Гостите бъркаха сервис след сервис, атаката на Милен Маринов и Стойчо Рабаджиев спореше и логично се стигна до 25:20. Във втората част обаче нещата изглеждаха точно наобратно. Волейболистите на „Калиакра" поведоха от самото начало. Първото техническо прекъсване дойде при 6:8,домакините с много усилия стигнаха да едно равенство при 15:15, но от там до края на гейма не се приближиха на повече от две точки разлика и се стигна до логичното 22:25. В третата (аст нещата се развиха по алалогичен начин. Гостите поведоха от началото,перничани гонеха ,треньорът Ангел Василев предприе редица смени,вкара в игра Симеон Младенов , Мартин Ждеров и Емил Николов. В крайна сметка след много усилия равенство при 19:19, след това два успешни блока за волейболистите от край  морския град, един сгрешен сервис и 19:22. От там до края на гейма поопитните гости играха точка за точка и в резултат 22:25 за тях. Те поведоха и в третия гейм и нащата отиваха към край на мача, когато Ангел Василев вкара в игра най-опитния капитанът Боян Боянов и втория разпределител Златан Момчелов.Този ход даде резултат и се стигна до 24:21 за „Миньор. Въпреки лекото отпускане в края, перничани все пак взеха частта с 25:23.

В петия гейм на два пъти волейболистите на „Кариакра" повеждаха с по 4 точки, на два пъти домакините изравняваха, последния път при 12:12. Тук обаче като че ли напрежението взе връх и се стигна до три поредни точки за каварненци, което им донесе и победата с 15:12 и 3:2 гейма.