Наша шахматистка спечели регионален турнир

Купата на първия шахматен турнир „Опен Юнион Ивкони", който се проведе в Дупница, при жените спечели Димитринка Братимирова от Перник и тук второто място е за представител на домакините от Дупница- Стефи Бедникова, трета е Емилия Георгиева от „Локо" София.

Гросмайстор Кирил Георгиев от отбора на „Локомотив" София спечели мъжкият турнир . Втори се класира Методи Стойнев от Дупница, а трети Сашо Николов от София.

При най- малките до 8 години купа получи Костадин Джалев от „Виктори" Благоеград. Първото място при ветераните е за Асен Анев.

В турнира се включиха 96 състезатели от Югозападна България, Пловдив и София, както и двама шахматисти от Македония. Общият награден фонд беше 2 840 лв., като класиралите се на първо място получиха по 500 лв.