Баскетболистките ни с поредна загуба

Вицешампионът Дунав Еконт се справи със съпротивата на баскетболистките от Миньор в Перник, като победи с резултат87-52 , съобщава bulgarianbasket.com.

Домакините от Миньор играха добре през първото полувреме и не позволиха на съперника си да поведе с много. Гостенките водеха през цялата първа част, но в края й бяха напред само с 5 точки. През втората част положението на терена бе същото. Дунав водеше, но с не повече от 9 точки преднина, а едва в края на частта преднината стана 10 точки, но Миньор все още се бе близо в резултата и с надежди за повече от почетна загуба.

Третата част протече изцяло под диктовката на гостенките. Те я спечелиха с 34-14 и на практика решиха двубоя до 30-та минута. Така последните десет минути бяха само формалност и двата отбора не предложиха нищо интересно, а крайната разлика бе 35 точки.

За Миньор с 19 точки се отличи Камелия Михалкова, а Ралица Василева вкара 16.

Следващата неделя  Дунав ще приеме Берое 07 в женската НБЛ, докато Миньор ще гостува на Монтана 2003 още в сряда.