Категория "Спорт"

Може да гласувате само за една номинация във всяка категория!

Гласувай! Александра Накова - Самбо

С поредния бронзов медал от голям форум може да се похвали през 2009г. самбистката Александра Накова, възпитаничка на Спортно училище „Олимпиец" в Перник. На световното първенство за девойки до 20 години в „Арена Самоков" тя за пореден път стигна до бронза, след като има бронзов медал от европейското първенство тази година и от турнира за световната купа миналата. Накова се състезава в категория до 52 килограма под ръководството на треньорката си Иглика Милентиева. виж подробности

Гласувай! Волейболен клуб „Миньор"

Волейболният клуб на Перник направи добро впечатление с игрите си през тази есен като се класира на престижното трето място в крайното класиране на Висшата лига, изпреварен единствено от габровци и „Калиакра" Каварна. За домакинствата на перничани ползотворно влияние оказа мощната подкрепа на агитката, която стресна не един или двама треньори. МЛадите волейболисти от юношеските състави също се представят традиционно добре по турнирите. виж подробности

Гласувай! Деница Крумова - Футболен рефер

Един от най-добрите ни международни футболни рефери, макар и от скоро всъщност не е мъж, а е жена. И е от Перник. През 2009г. получи няколко много отговорни наряда по европейските терени. Тя свири мач от Шампионската лига за жени. Крумова участва и в съдийска бригада, която ръководи срещи от европейските квалификации при жените през Октомври в Македония. Деница работи в спортно-техническата комисия на БФС и присъстваше по време на лицензирането на стадион „Миньор". За разлика от другия популярен пернишки съдия - Стефан Спасов „Пастата", който беше на път да изхвърчи от „А" група, Крумова оставя само добри впечтления у шефовете си и публиката по стадионите. виж подробности

Гласувай! Димитър Ралев - Клуб по делта и парапланеризъм ПЕРНИК

Най-добрият български състезател по парапланеризъм целно кацане, председател на Пернишкия клуб по делта- и парапланеризъм, летец от 30 години, по професия метеоролог на връх Ботев. С купища отличия, награди, призове... С над 3000 часа във въздуха, тази година той е организатор на шестия, финален кръг от Световната купа провел се край хълма на с. Расник, при Перник, след който остана 11-ти в крайното класиране. Всичко това е човекът-птица Димитър Ралев, който постигна пореден супер-успех през 2009г. като член на българския национлен отбор по парапланеризъм в дисциплината целно кацане, печелейки бронзовите медали в отборното класиране на провелото се в Хърватия световно първенство. Методи Арсов е другият перничанин, който сподели успехът му. виж подробности

Гласувай! Милка Михайлова - Лека атлетика

Милка Михайлова е „Спортист на годината" за 2007 и 2008г. в Перник. Тя е най-добрата бегачка на дълги разстояния у нас. През 2009г. спечели за седми пореден път маратона за наградата на София. Освен това стана 15-та на Европейското първенство по планинско бягане, спечели балканския шампионат. Тя бяга от далечната 1982г., когато е 4-ти клас. Освен със състезателна дейност, Милка се занимава и с лекоатлетически клуб за деца. Тя тренира малките перничанчета за бъдещи шампиони, не и без подкрепата на Община Перник. „Имала съм много предложения да се състезавам и да тренирам в Германия, в Италия, на други места, но реших да се върна в Перник и да направя нещо за града си", казва Михайлова в интервю за медиите. виж подробности

Гласувай! Отборът на ПФК „Миньор Перник"

Колкото и да се изговори за тазгодишното представяне на „чуковете", няма да бъде достатъчно. Днес спокойно можем да кажем, че миньорци играят тактически най-правилният футбол в „А" група. Клубът завърши есенния полусезон 6-ти, на равни точки с петия в класирането, но спечели овациите на спортната общественост в страната, включително и тези на конкурентните клубове. Още по-важното - красивият и правилен футбол с победи - заслужени, а не поставени под съмнение, печели и подкрепата на феновете. Само за година, Миньор върна старата футболна слава на Перник и любовта на местните към играта. Да мечтаеш за европейски грандове на „Стадиона на мира" през 2008г., звучеше нелепо. Сега, това е въпрос на време и постоянство. виж подробности

Гласувай! Радмила Нешева и БК „Миньор" - жени

След дълги години извън елита, женският тим на баскетболния „Миньор" отново ни върна на картата на българския баскетбол. Перничанки стигнаха до Файнъл Фор на турнира за купата на страната през изминалия шампионат, но изпуснаха медалите. Този сезон момичетата играха квалификации и успешно се присъединиха към новосъздадената Национална баскетболна лига. С основна заслуга за класирането бе силната игра на Радмила Нешева. 172-сантиметровият плеймейкър Нешева, която е и национал, бързо се превърна в лидер на отбора. В първенството тази есен перничанки не записаха кой знае колко добро представяне, но като се има в предвид, че играят срещу най-добрите тимове, може само да разчитаме на израстнаве на отбора от новата година и да им стискаме палци. виж подробности

Гласувай! Ръгби клуб „Валяците"

Перничани остават ненадминати в страната и през тази година, въпреки отдръпването на някои от спонсорите поради финансовата криза. „Валяците" се класира на шесто място в балканската лига през лятото, след като спечелиха шампионата. Те завоюваха и Купата на страната. Десетина състезатели на пернишкия клуб са национали на България, а наставникът на „Валяците" Людмил Станков е селекционер на трикольорите. виж подробности