Черно море БАСК с труден успех над Миньор с 3:2 на турнира в Каварна

Волейболистите на Черно море БАСК победиха Миньор (Перник) с 3:2 (25:18, 20:25, 18:25, 25:23, 15:9) във втория ден от финалния турнир на Висшата лига.

Отборът на "моряците" спечели първия гейм, но загуби следващите две части на мача. В тях перничани ги надиграха категорично с по-добра игра в защита. Повратен за изхода на двубоя се оказа четвъртият гейм, в който Миньор водеше с 16:11. Варненци обаче успяха да преодолеят изоставането в резултата и да го спечелят. В петия гейм поведоха варненци и смяната на игралните полета дойде при 8:5. След това състезателите на Миньор направиха две последователни грешки от начален удар, увеличиха разликата на 4 точки и предрешиха мача в полза на съперника.

Новият наставник на Черно море Койчо Колев даде на момчетата си най-високата оценка от досегашното им участие в надпреварата и ги поздрави с победата, която им дава реален шанс за второто място.