Позор за Миньор - евроамбициите рухнаха, феновете предизвикаха масов бой

Един от най-стабилните отбори в "А група през този сезон - Миньор (Перник), отпадна от турнира за Купата на България след поражение 0:2 при гостуването си на втородивизионния Черноморец (Поморие) на фаза 1/4 - финал.

Така възпитаниците на Антон Велков изпуснаха голямата цел на ръководството - финал в надпреварата. Головете на изкуствения терен в крайморския град бяха отбелязани от Пехливанов (56) и 16-годишният Петков (88). Най-грозното обаче се случи след втория гол на Черноморец - публиката на Миньор нахлу в сектора на домакините и потърси саморазправа с местните фенове. Младите футболисти на Петър Хубчев заслужиха класирането си с по-напориста игра.

Елитният тим направи няколко промени от титулярния си състав - на пейката остана капитана Иво Иванов за сметка на Чворович, а сред 11-те се появиха още Юри Иванов, Петър Петров и Атанас Николов.

По-добрите положения преди почивката бяха за "чуковете". Безпогрешен през първата част обаче беше вратарят на домакините Янко Георгиев. Най-добрият шанс изпусна звездата Горан Янкович, не улучил целта от шест метра. В 30-ата Велимир Иванович стреля опасно от пеналта, но стражът улови. Тимът от Поморие имаше една много добра контраатака, спряна със спорна засада (37-а минута).

Второто полувреме започна със студен душ за "жълто-черните". В 56-ата минута Яни Пехливанов се озова сам срещу Чворович, надигра вратаря майсторски и вкара за 1:0. Феновете от Перник възнегодуваха с няколко бомбички, приготвени за гол на любимците им. След попадението гостите заиграха още по-сковано, като в 72-рата Чворович изби удар на Чакъров.

Миньорци така и не можаха да измислят нещо градивно пред вратата на съперника и дори получиха втори голов удар. В 88-ата минута след пас на Любо Божинов 16-годишният юноша Живко Петков отбеляза за 2:0.

След рухналите пернишки надежди за Европа феновете пощуряха и излязоха от сектора си, налитайки на местните привърженици. След три-четири минути грозни сцени по трибуните полицията овладя ситуацията.

Така тимът от Източната "Б" група ще играе 1/2 - финал за Купата на България.

Черноморец - Миньор - 2:01:0 - Пехливанов (56)2:0 - Живко Петков (88)

Черноморец: Георгиев, Велков, Костадинов, Митев, Филипов, Чакъров, Коев, Димов, Пехливанов, Орачев, Димов;

Миньор: Чворович, Божиков, Олегов, Златков, Ю. Иванов, Витанов, Иванович, Г. Янкович (46 - Стоев), П. Петров (69 - Крумов), Делибашич, А. Николов (59 - Д. Илиев);

Източник: Sportal.bg