Миньор с класически успех срещу Берое

Миньор (Перник) остана на осмо място в генералното класиране на българското първенство по футбол, след като победи с 3:0 Берое (Стара Загора) като гост в среща от 28-ия кръг, съобщи "Гонг.бг". Домакините паднаха с една позиция до 10-ото място, след като Пирин (Благоевград) надви Монтана с 2:0 в друга среща от деня.

Първото попадение бе дело на Вакавлиев, който в 43-та минута си вкара автогол и откри резултата в полза на гостите. Автори на останалите попадения бяха Илиев в 70-та и Стоев в 89-та минута на двубоя.

Илиан Илиев състави изцяло резервен отбор за мача, пазейки силите на титулярите си за финала за Купата на България. Една от резервите - Димитър Вакавлиев, си отбеляза автогол в 43-та минута, когато прехвърли Теодор Скорчев за 0:1. За 2:0 в полза на Миньор покачи Димитър Илиев в 70-ата минута, а една преди края на мача резервата Младен Стоев оформи крайното 3:0.
Финалът за Купата на България ще се играе на 5-и май на стадиона на новия шампион на България - Литекс. Ловчанлии спечелиха с 3:0 гостуването си на Локомотив (Пловдив) и вдигнаха третата си титла в "А" група и първа от 11 години насам.

Първенство на България по футбол, среща от 28-ия кръг:
Берое (Стара Загора) - Миньор (Перник) - 0:3 (0:1)
голмайстори: 0:1 Димитър Вакавлиев 43-автогол, 0:2 Димитър Илиев 70, 0:3 Младен Стоев 89жълти картони: Ковачев (Берое); Иванович, Цветков (Миньор)

стадион: "Берое", 2000 зрителиглавен съдия: Асен Николов
За Берое: Теодор Скорчев, Димитър Вакавлиев, Павел Ковачев, Мирослав Енчев, Антон Огнянов, Иван Канев, Симеон Минчев, Милен Танев, Антонио Хаджииванов (55-Георги Божанов), Атанас Апостолов (69-Милен Митев), Иван Чергев (81-Костадин Арнаудов). За Миньор: Ивайло Иванов, Васил Божиков, Даниел Златков, Адриан Олегов, Ивайло Цветков, Любомир Витанов, Костадин Марков, Велимир Иванович (66-Пламен Крумов), Димитър Илиев, Горан Янкович (78-Младен Стоев), Павле Делибашич (57-Петър Петров).