iPernik.com Новини от Перник за хората и събитията


Loading

Обявиха наградите от фолклорния фестиввал в с. Дрен

Обявиха наградите от фолклорния фестиввал в с. Дрен

Вече са ясни победителите от XV юбилейно издание на традиционния фолклорен фестивал с международно участие “Слънце иде”. Фестивалът се проведе в с. Дрен и на него се представиха 1 000 участника от цялата страна.

Гости на Фестивала бяха групи от Турция и Република Сърбия.

Участниците бяха оценявани от жури в състав: председател проф. д.ф.н. Албена Георгиева от Института по етнология и фолклористика в Етнографския музей при БАН и членове: гл. ас. д-р Радка Братанова Институт за етнология и фолклористика в Етнографския музей при БАН, гл. ас. д-р Евгения Грънчарова, Институт по етнография и фолклористика в Етнографския музей при БАН и Милчо Георгиев – хореограф-фолклорист, ст. експерт “ОКМДДР“ в Община Перник.

І/. ГОЛЯМА НАГРАДА НА КМЕТА НА ГРАД РАДОМИР ЗА ЦЯЛОСТНО

ПРЕДСТАВЯНЕ –КУПА И ДИПЛОМ - І-ва възрастова група СЕ ПРИСЪЖДА НА:

Детска фолклорна група за словесен фолклор и детски игри при НЧ “Пробуда-1937 г.” село Кладница, Област Перник – Ръководител: Румяна Свиленова

ІІ/. ГОЛЯМА НАГРАДА НА КМЕТА НА ГРАД РАДОМИР ЗА ЦЯЛОСТНО ПРЕДСТАВЯНЕ –КУПА И ДИПЛОМ - ІІ-ра възрастова група СЕ ПРИСЪЖДА НА:

Фолклорните формации и индивидуални изпълнители на Фолклорен Ансамбъл за народни песни и танци “Бобов дол”- град Бобов дол, Област Кюстендил – Гл.художествен ръководител: Антоанета Данова, Хореограф: Васил Георгиев, Ръководител школа по тамбури: Боян Боянов, Ръководители школа народно пеене: Димана и Боян Боянови

ІІІ/. ГОЛЯМА НАГРАДА НА КМЕТА НА СЕЛО ДРЕН ЗА ЦЯЛОСТНО ПРЕДСТАВЯНЕ- КУПА И ДИПЛОМ СЕ ПРИСЪЖДА НА:

Детските танцови колективи “Подгорие” – І-ва и ІІ-ра възрастови групи към НЧ “Антон Попов-1952 г.” село Скърт, Община Петрич, Област Благоевград – Ръководител: Илия Йовчев

ІV/. ГОЛЯМА НАГРАДА НА НАСТОЯТЕЛСТВОТО НА НЧ “БЛАГОЙ ПОПОВ-1927 г.” СЕЛО ДРЕН ЗА ЦЯЛОСТНО ПРЕДСТАВЯНЕ – КУПА И ДИПЛОМ СЕ ПРИСЪЖДА НА :

Детските танцови колективи “Веселяче” – І-ва и ІІ-ра възрастови групи към НЧ “Култура-1932 г.” село Кресна, Област Благоевград – Ръководители: Калина и Любомир Мариянски

V/. ГОЛЯМА НАГРАДА НА ОБЛАСТЕН УПРАВИТЕЛ НА ОБЛАСТ ПЕРНИК – ПЛАКЕТ И ДИПЛОМ

СЕ ПРИСЪЖДА НА:

Фолклорните формации и индивидуални изпълнители към 144-то СОУ “Народни будители” град София – Ръководител: Константин Фиданчев

Специални награди:

1/. Плакет и диплом – за високо певческо майсторство се присъжда на :

Петя Пепова Михайлова – 15 г. из.на народни песни при НЧ “Светлина-1919 г.” село Студена, Област Перник

2/. Диплом и предметна награда за най-малък участник се присъжда на:

Ая Красимирова Попова – 3 г. из. на народни песни при НЧ “Благой Попов-1927 г.” село Дрен, Област Перник

РАЗДЕЛ ДЕТСКИ ФОЛКЛОРНИ ПЕВЧЕСКИ ГРУПИ:

А/. КОЛЕКТИВНИ НАГРАДИ:

І -ва възрастова група до 12 години

ПЛАКЕТ –І-во място и диплом се присъжда на:

1/. Детска школа по народно пеене към ДЮФА “Пиринска китка” към Обединен детски комплекс град Благоевград – Ръководители: Димана и Боян Боянови

2/. Детска фолклорна певческа формация “Хераклея” град Петрич, Област Благоевград – Ръководител: Елена Димитрова

3/. Детска фолклорна певческа група при НЧ “Пробуда-1923 г.” село Овчарци, Община Сапарева баня – Ръководител: Радка Лазарова

ПЛАКЕТ – ІІ-ро място и диплом се присъжда на:

1/. Детска фолклорна певческа група “Мрачанче” при НУ “Архимандрит Зиновии” град Радомир, Област Перник – Ръководител: Лариса Кирилова

2/. Детска фолклорна певческа група при ДДЛРГ “Радост” село Дрен, Община Радомир, Област Перник – Ръководител: Мария Гърбева

3/. Детска фолклорна певческа група “Земенчанче” при СОУ “Св.св.Кирил и Методий” град Земен, Област Перник – Ръководител: Румен Василев

ПЛАКЕТ – ІІІ-то място и диплом се присъжда на:

1/. Детско вокално студио към АНПТ “Граовска младост” – І и ІІ група при ОК “Дворец на културата” град Перник – Ръководител: Силвия Симеонова

2/. Детска вокална група – І и ІІ група при Център по изкуствата град Благоевград – Ръководител: Даниела Богданова

3/. Детска фолклорна певческа група при НЧ “Св.Иван Рилски-1922 г.” с.Мрамор, Райнон “Връбница” гр.София – Ръководител: Виолета Петкова

4/. Детска фолклорна певческа група “Шишковчанче” при НЧ “Владимир Димитров-Майстора-1919 г.” с.Шишковци, Област Кюстендил – Ръководител: Анита Василева

5/. Детска школа по народно пеене при НЧ “Благой Попов-1924 г.” село Дрен, Община Радомир, Област Перник – Ръководители: Димана и Боян Боянови

6/. Детска фолклорна певческа група “Ясно слънце” – при НЧ “Христо Ботев-11928 г.” кв.Върба, град Радомир, Област Перник – Ръководител: Катя Гигова

7/. Детска фолклорна певческа група “Рударци” при НЧ “Васил Левски-1968 г.” село Рударци, Област Перник – Ръководител: Емилия Велинова

8/. Детска школа по народно пеене – І и ІІ група – при НЧ “Просвета-1903 г.” град Бобов дол, Област Кюстендил – Ръководител: Силвия Илиева

ІІ -ра възрастова група от 12 години до 18 години

ПЛАКЕТ –І-во място и диплом се присъжда на:

1/. Младежки фолклорен певчески квартет при НЧ”Христо Ботев-1928 г.” село Копаница, Област Перник

2/. Младежка фолклорна певческа група при НЧ “Миньор-2006 г.” град Бобов дол, Кюстендилска област

ПЛАКЕТ –ІІ-Ро място и диплом се присъжда на:

1/. Детска фолклорна група “Унисон” при ОДК град Радомир – Ръководител: Лариса Кирилова

2/. Детски фолклорен певческа квартет към АНПТ “Граовска младост” при ОК “Дворец на културата” град Перник – Ръководител: Силвия Симеонова

3/. Детска музикална школа “Иркапей” НЧ “Георги С.Раковски-1928 г.” село Драговищица, Софийска област – Ръководител: Ирена Вучинова

ПЛАКЕТ –ІІІ-то място и диплом се присъжда на:

1/. Детска фолклорна певческа група при НЧ”Христо Смирненски 1928 г.” село Долни Лозен, Район ”Панчарево” град София – Ръководител: Мирка Добриянова

2/. Детска школа за народно пеене при НЧ “Просвета-1903 г.” гр.Бобов дол, Обл.Кюстендил – Ръководител: София Илиева

Поощрение – диплом се присъжда на:

1/. Детско фолклорно певческо трио “Земен” при СОУ “Св.св.Кирил и Методий” град Земен, Област Перник – Ръководител: Нина Димитрова

2/. Младежка фолклорна певческа група при НЧ “Васил Левски-1916 г.” село Кленовик, Област Перник – Ръководител: Корнелия Дойчева

Б/. Индивидуални изпълнителни:

І -ва възрастова група до 12 години

Златен медали и диплом се присъжда на:

1/. Красина Николаева Николова – НУ”Архим. Зиновий” гр.Радомир

2/. Мария-Магдалена Христова – ОК “Дворец на културата” гр.Перник

3/. Божидар Асенов Георгиев – Център по изкуствата гр.Благоевград

4/. Спаска Иванова Десподска – Център по изкуствата гр.Благоевград

5/. Кристина Даниел Димитрова – Общински детски комплекс гр.Благоевград

6/. Стилиян Александров Симеонов-НЧ”В.Левски-1968 г.” с.Рударци, Обл.Перник

7/. Николета Георгиева Димитрова – Фолклорна формация “Хераклея” гр.Петрич

8/. Стефани Николаева Георгиева – НЧ”Пробуда-1937 г.” с.Кладница, Обл.Перник

9/. Борислав Иванов Борисов – НЧ”Пробуда-1922 г.” с.Драгичево

10/. Милица Иванова Борисова – НЧ”Пробуда-1922 г.” с.Драгичево

11/. Юмер Мюретинов – НЧ “Миньор-2006 г.” гр.Бобов дол, Обл.Кюстендил

Сребърен медал и диплом:

1/. Цвета Бойкова Страхилова – Общински детски комплекс гр.Перник

2/. Ивана Венциславова Иванова-НЧ ”Развитие-1910г.” с.Крайници, Обл.Кюстендил

3/. Димитър Сергиев Димитров – НЧ ”Развитие-1910 г.”с.Крайници, Обл.Кюстендил

4/. Рая Руменова Зафирова – ОК ”Дворец на културата” гр.Перник

5/. Валентина Антонова Асенова – Център по изкуствата гр.Благоевград

6/. Кристина Димитрова Денчева – Център по изкуствата гр.Благоевград

7/. Силвия Бърдарска – Общински детски комплекс гр.Благоевград

8/. Елена Венциславова Джорова – Общински детски комплекс гр.Благоевград

9/. Ивона Славчова Димитрова – Общински детски комплекс гр.Благоевград

10/.Кристиян Димитров Ваклинов – Общински детски комплекс гр.Благоевград

11/.Александра Стойнева-НЧ”Вл.Димитров-Майстора-1919 г.” с.Шишковци, Обл.Кюстендил

12/. Никол Ненова Маринова – Дом на културата “Искър” гр.София

13/. Ива Николова Гоговска – Дом на културата “Искър” гр.София

14/. Илиана Йорданова Добрева – Дом на културата “Искър” гр.София

15/. Детски фолклорен дует: Иван Николова Гоговска и Никол Иванова Иванова, Дом на културата “Искър” , Район “Дружба” гр.София

16/. Детски фолклорен дует: Божидар Николаев Божичков и Асен Георгиев Денчев НЧ “Хр. Ботев-1928 г.” с.Копаница, Област Перник

17/. Божидар Николаев Андреев – НЧ “Хр.Ботев-11928 г.” с.Копаница, Обл.Перник

18/. Сияна Радославова Кацарска – нч”Пробуда-1923 г.” с.Овчарци

19/. Цветелина Иванова Иванова – НЧ “Просвета-1903 г.” гр.Бобов дол

Бронзов медал и диплом:

1/. Лили Николова Иванова – ОК “Дворец на културата” гр.Перник

2/. Симона Ивайлова Велева – Център по изкуствата гр.Благоевград

3/. Славина Иванова Шлякова – НЧ”Хр.Ботев-1952 г.” с.Кавракирово, Обл.Благоевград

4/. Антон-Слав Михайлов Вълков – Общински детски комплекс гр.Благоевград

5/. Беатрис Иванова Костадинова – НЧ ”Хр.Ботев-1928 г.” кв.Върба, гр.Радомир

6/. Никол Иванова Иванова – Дом на културата”Искър” Район “Дружба” гр.София

7/. Йоана Светославова Стойнова – Дом на културата “Искър” Район “Дружба” гр.София

8/. Теодора Иванова Ангелова – НЧ “Пробуда-1937 г.” с.Кладница, Обл.Перник

9/. Кристияна Ивайлова Йорданова – НЧ ”Пробуда-1923 г.” с.Овчарци

10/. Емануела Иванова Стойкова-НЧ ”Пробуда-1923 г.” с.Овчарци

11/. Симона Крумова Живкова – НЧ “Просвета-1903 г.” гр.Бобов дол

12/. Благовест Ташков Стефанов – НЧ “Просвета-1903 г.4 гр.Бобов дол

Поощрение – диплом:

1/. Тиана Ангелова Танушева-НЧ ”Хр.Ботев-1952 г.” с.Кавракирово, Обл.Благоевград

2/. Красимира Славчова Димитрова – Общински детски комплекс гр.Благоевград

3/. Стела Стефанова Иванова – НЧ”Напредък-1895 г.” гр.Радомир

ІІ-ра възрастова група от 12 години до 18 години

Златен медал и диплом:

1/. Мария Викторова Димитрова – Общински детски комплекс гр.Перник

2/. Виктория Валериева Миткова – ОК”Дворец на културата” гр.Перник

3/. Мариела Георгиева Паласкова – ОК”Дворец на културата” гр.Перник

4/. Ирена Методиева Асенова –НЧ”В.Левски-1916 г.” с.Кленовик, Обл.Перник

5/. Елиза Росенова Николова-НЧ”В.Левски-1968 г.” с.Рударци, Обл.Перник

6/. Весела Асенова Порчева-11 ОУ”Св.Пимен Зографски” гр.София

7/. Антонио Симеонов Иванов – НМУ”Любомир Пипков” гр.София

8/. Детски фолклорен дует “Момино цвеке” – НЧ”Пробда-1923 г.” с.Овчарци

Сребърен медал и диплом:

1/. Бетина Емилова Антонова – ОДК гр.Радомир

2/. Донна Янкова Кочева – ОДК гр.Радомир

3/. Виктория Роберт Оприкова – ОК”Дворец на културата” гр.Перник

4/. Ели Йорданова Спасова – НЧ “Просвета-1903 г.” гр.Бобов дол

Бронзов медал и диплом:

1/. Райка Димитрова Бельовска- НЧ”Пробуда-1923 г.” с. Овчарци

РАЗДЕЛ НАРОДНИ ОРКЕСТРИ

А/. ФОЛКЛОРНИ ОРКЕСТРИ:

І-ва възрастова група до 12 години – Не се присъждат награди

ІІ-ра възрастова група от 12 години до 18 години

ПЛАКЕТ –І-во място и диплом се присъжда на:

1/. Детска камерна група – тамбури – НЧ”Миньор-2006 г.” гр.Бобов дол

ПЛАКЕТ –ІІ-ро място и диплом

Не се присъждат

ПЛАКЕТ –ІІІ-то място и диплом

Не се присъждат

Б/. ИНДИВИДУАЛНИ ИЗПЪЛНИТЕЛИ – инструменталисти

І-ва възрастова група до 12 години

Златен медал и диплом:

1/. Методи Методиев – из. на тамбура НЧ “Миньор-2006 г.” гр.Бобов дол

2/. Божидар Павлов Христов- из.на гъдулка НМУ”Л.Пипков” гр.София

Сребърен медал и диплом:

1/. Кирил Борисов Йорданов–тамбура 144 СОУ”Народни будители” гр.София

2/. Франческо Иванов Йонкински – пищялка 144 СОУ “Народни будители”София

Бронзов медал и диплом:

1/. Стефан Орлинов Цветанов-гайда 144 СОУ”Народни будители” гр.София

РАЗДЕЛ ФОЛКЛОРНИ ТАНЦОВИ ГРУПИ:

А/. ТРАДИЦИОННО ТАНЦОВО ИЗКУСТВО

І-ва възрастова група до 12 години

ПЛАКЕТ –І-во място и диплом се присъжда на:

1/. Детска фолклорна танцова школа към Ансамбъл “Гайтан” село Първомай, Област Благоевград – Ръководител: Йордан Николов

2/. Детска фолклорна танцова група “Омайниче” при НЧ “Христо Ботев-1928 г.” с.Копаница, Област Перник – Ръководител: Василка Николова

3/. Детска фолклорна танцова група при НЧ “Пробуда-1937 г.” с.Кладница, Област Перник – Ръководител: Елка Първанова

ПЛАКЕТ –ІІ-ро място и диплом се присъжда на:

1/. Детска фолклорна танцова група при НЧ “Просвета-1928 г.” с. Габрене, Община Петрич, Обл.Благоевград – Ръководител: Илия Йовчев

ПЛАКЕТ –ІІІ-то място и диплом се присъжда на:

1/. Детска фолклорна танцова група при НЧ “Св.Иван Рилски” с.Мрамор, Район”Връбница” гр.София – Ръководител: Виолета Петкова

ІІ-ра възрастова група от 12 години до 18 години

ПЛАКЕТ –І-во място и диплом се присъжда на:

1/. Детска фолклорна танцова група “Мераклийче” при НЧ”Христо Ботев-11928 г.” с.Копаница, Област Перник – Ръководител: Василка Николова

ПЛАКЕТ –ІІ-ро място и диплом

Не се присъжда

ПЛАКЕТ –ІІІ-то място и диплом

Не се присъжда

Б/. ОБРАБОТЕНО ТАНЦОВО ИЗКУСТВО

І-ва възрастова група до 12 години

ПЛАКЕТ –І-во място и диплом се присъжда на:

1/. Детски танцов колектив към Фолклорен ансамбъл “Родолюбие” Сдружение “Фолклорен ансамбъл “Родолюбие” гр.Кюстендил – Ръководител: Симеон Васев

2/. Детски танцов колектив “Младост” при НЧ “Хр.Ботев-1952 г.” с.Кавракирово, Общ.Петрич, Обл. Благоевград – Ръководител: Станислава Фирова

3/. Детски танцов клуб “Абракс” при НЧ “Пробуда-1926 г.” с.Джерман, Област Кюстендил – Ръководител: Димитър Шопов

4/. Детски танцов колектив при НЧ “Антонв Попов-1948 г.”с.Яворница, Общ.Петрич, Обл.Благоевград – Ръководител: Илия Йовчев

ПЛАКЕТ –ІІ-ро място и диплом се присъжда на:

1/. Детски танцов колектив при НЧ “Искра-1954 г.” с.Михнево, Общ.Петрич, Обл.Благоевград – Ръководител: Йордан Николов

2/. Детски танцов колектив при НЧ “Просвета-1928 г.” с.Габрене, Общ.Петрич, Обл.Благоевград – Ръководител: Илия Йовчев

3/. Детски танцов клуб “Еуфория” при ОУ “Христо Смирненски” гр.Радомир, Обл.Перник – Ръководител: Станислав Станимиров

ПЛАКЕТ –ІІІ-то място и диплом се присъжда на:

1/. Детска школа по народни танци при НЧ “Просвета-1903 г.” гр.Бобов дол – Ръководители: Бойко и Александър Седевчови

2/. Детска танцова формация “Майсторите на танца” при НЧ “Пробуда-1922 г.” с.Драгичево, Обл.Перник – Ръководител: Олег Огнянов

3/. Детска школа по народни танци при НЧ “Просвета-1903 г.” гр.Бобов дол, Област Кюстендил – Ръководители: Бойко и Александър Седевчеви

Поощрение – диплом:

1/. Детски танцов колектив при НЧ “Св.Иван Рилски-1922 г.” с.Мрамор, Район”Връбница” гр.София – Ръководител: Йордан Стоянов

2/. Детски танцов клуб “Еуфория” – І-во ниво при ОУ “Христо Смирненски” гр.Радомир, Област Перник – Ръководител: Станислав Станимиров

3/. Детски танцов клуб “Еуфория” – ІІ-ро ниво при ОУ “Христо Смирненски” гр.Радомир, Област Перник – Ръководител: Станислав Станимиров

ІІ-ра възрастова група от 12 години до 18 години:

ПЛАКЕТ –І-во място и диплом се присъжда на:

1/. Младежки танцов колектив “Родолюбие” Сдружение “Фолклорен ансамбъл “Родолюбие” гр.Кюстендил – Ръководител: Симеонв Васев

2/. Детска танцова формация “Еуфория” при НЧ “Хр.Ботев-1928 г.” кв.Върба, гр.Радомир, Обл. Перник – Ръководител: Станислав Станимиров

ПЛАКЕТ –ІІ-ро място и диплом се присъжда на:

1/. Детска танцова формация “Младост” при НЧ “Отец Паисий-1927 г.” кв.Гниляне, гр.Нови Искър – Ръководител: Даринка Владимирова

ПЛАКЕТ –ІІІ-то място и диплом се присъжда на:

1/. Младежка танцова школа “ЕМИДАНС-АНИМА” при НЧ “Георги С.Раковски-1928 г.” с.Драговищица, Софийска област – Ръководител: Антония Влъчкова

2/. Младежки танцов колектив при НЧ “Просвета-1940 г.” с.Рупите, Общ.Петрич, Обл.Благоевград -Ръководител: Андон Божанин

3/. Детски танцов колектив “Разметанче” при НЧ “Просвета-1903 г.” гр.Бобов дол, Област Кюстендил – Ръководители: Бойко и Александър Седевчови

Поощрение – диплом:

1/.Детски танцов колектив “Българче” при НЧ”Труд и постоянство-1901 г.” с.Челопеч, София област – Ръководител: Борислав Ковачев

2/. Младежки танцов колектив при НЧ “Св.Иван Рилски-1922 г.” с.Мрамор, Район”Връбница” гр.София – Ръководител: Йордан Стоянов

В/. АНСАМБЛИ ЗА НАРОДНИ ПЕСНИ И ТАНЦИ

І-ва възрастова група до 12 години

ПЛАКЕТ –І-во място и диплом се присъжда на:

1/. Детски фолклорен ансамбъл “Етнофолк” при НЧ “Напредък-1895 г.” гр.Радомир, Обл.Перник – Ръководители: Георги Гьолски и Ивайло Иванов

ПЛАКЕТ –ІІ-ро място и диплом

Не се присъжда

ПЛАКЕТ –ІІІ-то място и диплом

Не се присъжда

ІІ-ра възрастова група от 12 години до 18 години

Не се присъждат награди

РАЗДЕЛ СЛОВЕСЕН ФОЛКЛОР

А/. ФОЛКЛОРНИ ГРУПИ И ФОРМАЦИИ

І-ва възрастова група до 12 години

ПЛАКЕТ –І-во място и диплом се присъжда на:

1/. Детска фолклорна група за словесен фолклор “Сладкодумчета” при НЧ “Христо Ботев-1928 г.”кв.Върба, гр.Радомир -Ръководител: Йорданка Михайлова

ПЛАКЕТ –ІІ-ро място и диплом се присъжда на:

1/. Детска фолклорна група за словесен фолклор при НЧ “Светлина-1936 г.” с.Прибой, Общ.Радомир, Обл.Перник – Ръководител: Дарина Ананиева

2/. Детска фолклорна група “Пазители на традицията” при НЧ”Слово-1922 г.” с.Петрово, Общ.Сандански, Обл.Благоевград – Ръководител: Лиляна Карабашева

ПЛАКЕТ –ІІІ-то място и диплом се присъжда на:

1/. Детска фолклорна група за словесен фолклор при НЧ “Васил Левски-1916 г.” с.Кленовик, Общ.Радомир, Обл.Перник – Ръководител: Корнелия Дойчева

Поощрение – диплом

1/. Детска фолклорна група за обреди и словесен фолклор при НЧ “Отец Паисий-1928 г.” с.Витановци, Обл.Перник – Ръководител: Татяна Цонева

ІІ-ра възрастова група от 12 години до 18 години

Не се присъждат награди

Б/. Индивидуални изпълнители

І-ва възрастова група до 12 години

Златен медал и диплом:

1/. Виктор Венциславов Георгиев – разказвач при НЧ “Светлина-1936 г.” с.Прибой, Общ.Радомир, Обл.Перник

2/. Емили Емилова Иванова – разказвачка при НЧ “Светлина-1936 г.” с.Прибой, Общ. Радомир, Обл.Перник

Сребърен медал и диплом:

1/. Атанас Александров Славейков – разказвач при НЧ “Светлина-1928 г.” с.Дебели лаг, Общ.Радомир, Обл.Перник

2/. Наталия Николаева Дончева – разказвачка при НЧ “Отец Паисий-1928 г.” с.Витановци, Обл.Перник

iPernik отваря врати за всеки, който има да каже нещо!

Лична публикация - ще бъдете публикувани най-горе на първа страница на сайта!

Необходимо е единствено да Влезете с Фейсбук или да се регистрирате!

На тази дата в миналото

10-Декември-2016

11-Декември-2015

11-Декември-2014

Вход с фейсбук профил:

[email protected] за споделяне на сигнали, запитвания, реклама, коментари, мнения, новини.

ipernik com