Миньор и Славия не се надвиха

Перник снимка: за хората и събитията - Миньор и Славия

Миньор и Славия не успяха да се победят в среща от 3-ия кръг на родната „А“ група. Срещата завърши при резултат 1:1. Перничани бяха наказани с лишаване от домакинство и приеха „белите" на стадиона в кв. „Овча купел“, съобщава Livesport.bg.

Филип Филипов откри резултата в полза на столичани след 13 минути игра, а Том възстанови равенството в края на първото полувреме.

„Чуковете“ продължават с доброто си представяне през новия сезон – 7 точки от три мача. Славия пък вече има актив от 4 точки.

Атаката на перничани в днешния мач бе водена от Крум Бибишков, подпомаган от втора позиция от Том и Василев. Нямаше го обаче стълба в защитата Даниел Златков, който скандално напусна клуба през седмицата. Треньорът на Славия Мартин Кушев бе заложил на доста атакуваща схема. Ники Божов и Жуниор бяха изнесен в предни позиции, а по крилата ще действат Радослав Димитров-Меси и Галин Иванов. Данчо Юруков също бе част от офанзивната схема на Кушев, а като дефанзивен халф оперираше Борносузов.

В началото на мача добра възможност се откри пред Иванов, но защитник на Миньор се намеси добре. В 13-ата минута обаче се стигна до меле в полето на Чворович и защитникът Филипов прати кълбото в мрежата на Миньор за 1:0. До 25-ата минута на мача „белите“ тотално доминираха на своя стадион. Постепенно играчите на Стойчо Стоев започнаха да играят по-добре и опасностите за Славия не закъсняха. В края на полувремето Василев стреля опасно към Петров, а в 45-ата минута статуквото бе възстановено. Дълъг пас на Марков намери Василев, той върна кълбото в пеналта, Бибишков го пропусна за Том и той от точката на дузпата не сгреши.

През вторите 45 минути играта бе равностойна. Перничани обаче организираха по-опасни атаки и при една от тях в 65-ата минута Брахими бе близо до гола. Малко по-късно пък нападателят на „белите“ Божов намери добре Юруков, но Данчо пропусна с глава. В 78-ата минута страничният съдия вдигна спорна засада на Бибишков.

До края на мача не се случи нищо. 1:1 и по една точка за двата тима.

Миньор – Славия 1:1
0:1 Филипов 13'
1:1 Том 45'

Миньор: 91. Иван Чворович 3. Иван Михов 4. Николай Христозов 5. Борислав Стойчев 7. Милен Василев 13. Ивайло Стоянов 17. Ванчо Траянов (к) 32. Костадин Марков 33. Том 42. Фарес Брахими (77' Окечуко) 76. Крум Бибишков (79' Въндев);
Треньор: Стойчо Стоев;

Славия: 12. Емил Петров (к) 18. Филип Филипов 19. Живко Желев 35. Диян Молдованов 28. Ели Маркес 8. Атанас Борносузов (75' Пеев) 83. Йордан Юруков 33. Галин Иванов 20. Радослав Димитров (87' Сп. Георгиев) 17. Николай Божов 44. Жуниор (70' Г. Христов);
Треньор: Мартин Кушев;

Жълти картони: И. Стоянов, Траянов, Том (Миньор); Молдованов (Славия);