Миньор се даде на "Моряците"

Перник снимка: за хората и събитията [field_event_date-datetime]

Миньор Перник загуби като гост на Черно Море в мач от 4-ия кръг на първенството в "А" група, игран на стадион "Тича" във Варна в събота.

Двубоят започна с натиск на домакините и възможност за Паломино още във 2-та минута. Тогава венецуелецът получи в наказателното поле и стреля силно с левия крак, но кълбото премина високо над вратата. 180 секунди по-късно Георги Илиев получи около точката на дузпата и шутира по земя с десния крак, ала ударът му бе много слаб и не затрудни Чворович.

След първите 10 минути „чуковете” съумяха да отблъснат натиска на „моряците” и пренесоха играта в центъра на терена.

Така дойде 34-ата минута, когато Паломино получи в лявата част на наказателното поле, освободи се от защитник и стреля с десния крак, Чворович спаси, но при добавката Георги Илиев не сбърка на празна врата – 1:0.

Веднага след подновяването на играта варненци отбелязяха второ попадение. Паломино проби мощно по левия фланг и центрира по земя в пеналта, където непокритият Капитанов удвои преднината на „моряците”.

В самия край на полувремето Том опита късмета си от границата на наказателното поле с десния крак, но Пиргов внимаваше и спаси удара му.
Втората част започна спокойно. В 51-ата минута Паломино стреля от границата на пеналта, ала Чворович внимаваше и спаси.

В 59-ата минута пред домакините се откри нов страхотен шанс за гол, след като Илиев засече с левия крак хубаво центриране отляво, но Чворович отново показа страхотен рефлекс и изби в корнер.
Така дойде 78-ата минута, когато Бибишков успя да върне едното попадение, но то бе отменено заради засада.  В самия край на мача, в 90-ата минута, резервата Манолов проби по десния фланг и стреля по диагонала, ала топката премина близо до дясната греда на Миньор.

ЧЕРНО МОРЕ -  МИНЬОР (ПК)  2 : 0

27 август 2011 18:00, Зрители: 4000, Стадион: „Тича“,
Гл.съдия: Ахмед Ахмед

Черно Море: 26. Пиргов, 25. Сашо Александров, 18. Янев, 15. Александър Александров, 21. Илиев (к), 55. Колев, 30. Капитанов, 8. Атанасов, 14. Божилов, 5. Камазола, 9. Паломино,
Резерви: 1. Дечев, 3. Йотов, 27. Ратников, 16. Петков, 19. Попов, 90. Николов, 10. Манолов
Старши треньор: Стефан Генов

Миньор (Пк): 91. Чворович, 3. Михов, 4. Христозов, 5. Стойчев, 7. Василев, 13. Стоянов, 17. Траянов (к), 32. Марков, 33. Том, 42. Брахими, 76. Бибишков,
Резерви: 1. Банков, 2. Божиков, 9. Аджов, 10. Павлов, 14. Цветков, 15. Окечуко, 28. Въндев