Чикагските "Винкели" газят с 5:0 румънци

Чикагските "Винкели" газят с 5:0 румънци 09_1380198309

Снощи в осем часа Чикагско време на Олимпик Парк в предградието Шамбург Миньор победи с 5:0 (3:0 на полувремето) румънския тим Триколори. През първата част за „Чуковете” се разписаха Петър Танев, капитанът Благой Вълчев и Кристиян Цвтков от дузпа. Второто полувреме майсторство показа звездата Ивалин Гунчев, като вкара за 4:0, а крайният резултат 5:0 оформи, отново Кристиян Цвтков със силен плътен удар от далеч. В мача участие взеха и двама перничани Владилен Симеонов от Тева и Любомир Велков от Мошино.
Тази неделя (29 септември) от 9:30 часа сутринта Илйноиско време Миньор играе в последният си мач от първенството срещу шампиона Нейпървил Страйкърс. Лидерът Нейпървил е недосегаем на върха с 43 точки с шест точки преднина пред Миньор, който има 37 точки. „Чуковете” превъзхождат противника единствено по голова разлика. Миньорци също не могат да бъдат настигнати от третия Арлингтон Аксес Лайтенинг, който има 31 точки. От шести октомври започва турнира за купата на лигата в който ще се включат отборите и от двете дивизии Мейджър и Фърст, там жълто-черните ще имат нова възможност да атакуват първото място.