Косьо Георгиев надви водача в ранглистата на SHESSBOM

Косьо Георгиев надви водача в ранглистата на SHESSBOM 08_1438675623

Малкият перничанин Константин Георгиев хвърли бомбата в първия кръг на първи открит турнир CHESSBOMB, като състезанието се игра в столичния квартал „Люлин”.

Косьо, който е двукратен сребърен медалист от европейското ученическо първенство, спечели с белите фигури срещу шахматиста с най-висок ЕЛО-коефициент в турнира ФИДЕ-майстора Николай Ставрев. Косьо продължи да побеждава и след първите четири кръга от общо шестте, които се играе турнира, е на девето място в общото класиране с 2,5 точки ,като в четвъртия кръг допусна загуба от друг ФИДЕ-майстор ,Владимир Петров. Любомир Данов ,който е пернишкият шахматист с най-висок рейтинг и вече е ФИДЕ-майстор има три победи и една загуба и е на шесто място във врременното класиране. Третият перничанин, Яне Гелемеров, който обаче играе за „Ан Пасан”(София) е десети, също като Косьо,с 2,5 точки. Други двама представители на ШК „Юри Бендерев” Георги Николаев и Антон Николов са в двайсетицата с по 2 точки. Общо 36 шахматисти мерят сили в турнира, който ще завърши късно тази вечер.

Източник: perniktoday.net