Любомир Данов е четвърти в Тетевен

Любомир Данов е четвърти в Тетевен 08_1376891367

Страхотно представяне направиха двамата пернишки шахматисти, които участваха на „Тетевен оупън“ през тази седмица. Турнирът събра 112 шахматисти, сред които и двама  руски шахматисти. Любомир Данов се
класира на четвъртото място в класирането слез като не допусна загуби и събра 7 от девет възможни точки. Данов изостана само на половин точка от първия в класирането и постигна равни точки с втория и третия, като беше разделен от челната тройка само според
коeфициоента „Бухолц“. Йордан Николов зае 19-то място в класирането. Ето как се разви борбата в последните три кръга.

Седмият кръг се оказа много успешен за шахматистите на ШК „Юрий Бендерев” 1912(Перник). С черните фигури Любомир Данов спечели партията си срещу Красен Николов от „Варна” и. Йордан Николов също
постигна победа над Ради Примков. В осмия кръг нещата продължиха със същото темпо. Любомир Данов надделя над Александър Стоняов с белите фигури, а Йордан Николов спечели с черните срещу Красимир Андреев. В послединя, девети кръг Любомир Данов не трепна срещу ФИДЕ-майстора Тодор Галунов е спечели срещу него с черните фигури, постигайки трета поредна победа във финала на турнир Йордан Ни-
колов завърши наравно срещу Александър Монев.

Това е поредният с упех на младия пернишки шахматист, с който той се нарежда сред най-добрите в страната и е заявка за сериозно бъдеще от негова страна.