Миньор гръмна Светкавица с 3:0

Миньор Перник - фенове снимка: Интернет

Миньор Перник спечели с убедителното 3:0 домакинството си на Светкавица в мач от 17 кръг на родната „А“ ПФГ. „Чуковете” откриха в 35-та минута чрез Бибишков, а през втората част Павлов и Милен Василев оформиха крайното 3:0 срещу аутсайдера в елитната дивизия.
Преди началния сигнал на терена бе отслужен молебен за здраве на всички жители на града и с минута мълчание бе почетена паметта на всички перничани, загубили живота си в последните месеци.

Иначе на терена първата по-интересна ситуация дойде в 10-та минута, когато Румен Стоянов с глава успя да отклони към вратата на Миньор центрираната от корнер топка. Две минути по-късно Брахими бе намерен добре по десния фланг и пробва да изведе свой съотборник ниско по земята, но там се намеси бранител в синьо. В 34-та минута дойде най-добрата позиция за гол за Миньор. Тогава отново Брахими бе в центъра на събитията, овладявайки кълбото в близост до вратата на гостите и стреляйки силно, но неточно. Секунди по-късно Крум Бибишков откри резултата след хубава асистенция на Сабри Бумела.

След края на първото полувреме „чуковете“ покачиха на 2:0 още в 48-та минута чрез влезлия на почивката Томислав Павлов.
В 70-та минута Милен Василев направи преднината на жълто – черните класическа след хубав гол след летящ плонж. Венци Василев опита да центрира към Бибишков, но топката мина над нападателя, след което стигна на далечната греда до Милен Василев, който вкара за 3:0.

МИНЬОР (ПК)    3 : 0    СВЕТКАВИЦА (ТЪРГОВИЩЕ)
04 март 2012 15:30, Зрители: 2500, Стадион: „Миньор“, Перник,
Гл.съдия: Богомил Маринов, София
1 : 0     76. Бибишков     35′
2 : 0     10. Павлов     48′
3 : 0     7. М. Василев     70′