"Миньор" извади "Сливен" от "А" група

Перник снимка: за хората и събитията [field_event_date-datetime]

"Миньор" перник победи "Сливен с с 3 срещу 0 гола като гост в  последния мач от сезона. Така сливенци завършиха на последното място в крайното класиране с актив от само 19 точки и остават извън "А"-професионалната футболна група.

За Сливен това беше 19-то поражение за сезона.

Домакините започнаха много добре мача, но в рамките на две минути Веселин Марчев не успя да отбележи.

В седмата минута Марчев стреля опасно и топката премина на сантиметри от вратата на гостите, а малко по-късно от близо отново не успя да се разпише.

При последвалата контраатака футболистите на Миньор откриха резултата.

Точен бе Томислав Павлов. Той преодоля отбраната на Сливен и с премерен удар вкара топката във вратата на Караманов за 1:0.

След гола играчите на Сливен продължиха да доминират, но така и не можаха да стигнат до изравняване.

За домакините Веселин Марчев между 23-та и 25-та минута направи нови два пропуска и на полувремето Сливен изоставаше с един гол.

11 минути след началото на второто полувреме гостите от Перник отбелязаха втори гол.

Вратарят на Сливен Евгени Караманов не успя да изчисти добре топката, тя попадна в краката на Костадин Аджов, който от около 20 метра я изпрати в празната врата.

В 62-та минута 17-годишният вратар на Сливен Анатоли Господинов направи своя дебют в "А"-група, след като влезе като резерва на мястото на Караманов.

Четири минути по-късно Миньор направи резултата 3:0. Костадин Аджов подаде на Томислав Павлов, който вкара втория си гол в мача.

Първенство на България по футбол, среща от последния 30-ти кръг:

Сливен - Миньор Перник - 0:3 (0:1)

голмайстори: 0:1 Томислав Павлов 9, 0:2 Костадин Аджов 56, 0:3 Томислав Павлов 66
стадион: Хаджи Димитър