"Миньор" надви "Пирин" с 1:0

Фенове на Миньор, снимка: Георги Димитров/Sportni.bg

"Миньор" победи "Пирин", макар и с минималното 1:0 и така се бетонира на 10-тото място. С победата като домакини в мач от 23-ия кръг на "А" група "жълто-черните" прекъснаха серията от два поредни мача без успех.

След центриране от корнер в 14-ата минута Аршинков се размина с топката, след което Златков я засече и я изпрати във вратата на Пирин - 1:0 за домакините.

В последната минута на първата част Въндев бе изведен сам срещу вратаря Аршинков, но стреля в страни от гредата.

В 61-ата минута гостите пропуснаха изгодно положение. След центриране от корнер в наказателното поле се получи разбъркване, но Чворович успя да улови топката.

В 67-ата минута Сандански стреля опасно, но Чворович спаси. До края не се стигна до нищо сериозно и резултатът остана непроменен.