Миньор надви Спартак

ПФК Миньор

Победа с 2:1 над Спартак /Плевен/ постигна пернишкия Миньор в Банско - съобщи sportal.bg. Головете паднаха още в първите 35 минути. Перничани осъществиха първия си сериозен набег към вратата на съперника в 14-ата минута и той завърши с попадение. Крум Бибишков бе изведен на добра позиция, пребори се централния бранител Тони Паликрушев и насочи неспасяемо топката в долния ляв ъгъл зад гърба на плевенския страж Станислав Антонов. Четвърт час по-късно спартаковци изравниха чрез Кристиян Григоров. Снажният защитник засече с глава центриране от корнер за 1:1.

Равновесието в резултата обаче се запази едва пет минути. Цветковсе оказа най-добре пласиран при продължително разбъркване в наказателното поле на втородивизионния тим и оформи крайното 2:1 за Миньор. До почивката резултата можеше да бъде и доста по-различен ако футболистите от двата отбора бяха по-концентрирани в завършващия удар. За перничани чисти положения пропиляха Бибишков и Фарид, а за плевенчани Русев и Краев.

Спартаковци бяха по-дейния тим пред втората част, докато съперника им заигра по-затворено, дебнейки на контраатака. И двамата вратари обаче останаха без работа. Миньорци бяха близо до трети гол, но при единствената си сериозна атака не уцелиха вратата. Дангуров и Рудашки пък не успяха да изненадат с ударите си пернишкия вратар.

Източник: Pernikmedia.net