Миньор победи Левски на волейбол

Миньор победи Левски на волейбол 11_1480157459

Мъжкият отбор на Миньор (Перник) по волейбол надигра Левски София след петгеймова битка 3:2 3:2 (25:23, 20:25, 15:25, 29:27, 18:16) в мач от седмия кръг на Суперлигата, игран в спортната зала на Горна Малина. С това перничани шокираха „сините", като изоставаха с 1:2 гейма, но направиха пълен обрат за да спечелят мача след драматичен тайбрек.

Така Миньор записа трета победа в шампионата, като с 4 загуби и 9 точки се изкачи на шесто място във временното класиране. Въпреки поражението, Левски остана на пето място също с 3 победи и 4 загуби, но с 10 точки.Срещата бе много равностойна и оспорвана през цялото време, но последните два гейма се превърнаха в истинска драма. Волейболистите на Левски водеха с 2:1 след убедителното 25:15 в третата част и вместо да затворят без проблеми мача и да спечелят с 3:1, те допуснаха Миньор да измъкне четвъртия гейм с 29:27 и да вкара мача в тайбрека.В петия решителен гейм "сините" успяха да вземат комфортна преднината при 10:7, но след това перничани изравниха при 10:10. Все пак Левски стигна до първия си мачбол при 14:13, но за тяхно съжаление го изпуснаха. Последва още една възможност пред Левски да спечелят мача при 15:14, след което Миньор стигна до такава при 16:15. В крайна сметка Миньор се поздрави с победата след 18:16.

Източник: perniknews.com