"Миньор" победи "Септември" София

"Миньор" победи "Септември" София 09_1443420745

"Миньор", Перник изигра един от най-силните си мачове до момента и победи "Септември" София като гост с 2:1. Този мач се игра в Драгалевци на тежък наводнен терен, но перничани до последно показаха мотивация, хъс и взеха победата.

Първият гол падна в 22-рата минута от крака на младото попълнение на Миньор Симеон Ганчев след центриране на Томислав Павлов. По-късно софиянци изравниха резултата в 79-та, като Манолов вкара след избита от защитата топка и я прати в долния десен ъгъл на вратата на перничани.

Веднага след това Адриан Олегов имаше шанс да вкара втори гол, но вратарят на домакините спаси топката. Победата очерта отново новакът Ганчев, който вкара топката в 89-та минута след ниско центриране на Александър Димитров.

Това е втори мач на Симеон Ганчев с жълто-черната фланелка с номер 9. Младежът идва от Варна, а преди това е играл и в Кипър.

През цялото време на срещата уж елитния съдия Ангел Баялцалиев впечатли зрителите с много слабо съдийство.

След мача между Септември и Миньор не се размина и с ексцесии от страна на софиянци, сред които имаше левскари.

Следващият мач на Миньор- Перник е с Чепинец - Велинград.

Източник: zapernik.com