Перничанин дели първото място на Открито първенство на България по шахмат със сърбин

Кирил Георгиев прави първи ход

Сърбинът Бранко Тадич и перничанинът Кирил Георгиев делят първото място един кръг преди края на 34-то Открито първенство на България по шахмат за мъже "Мемориал Георги Трингов" в град Пловдив.
Тадич и Георгиев имат по 7 точки, следвани от осем шахматисти с по 6,5 точки. Гросмайстор Георгиев се изравни с Тадич след победа с белите фигури срещу Васил Спасов. Тадич пък направи реми с Пламен Младенов в друга партия от 8-ия кръг.
В класирането при жените еднолично води гросмайстор Маргарита Войска с 5,5 точки. Състезателката на Локомотив Пловдив спечели партията си от 8 кръг срещу Иван Семов, докато основните й конкурентки Ива Виденова, Адрияна Николова и Елица Раева загубиха.
Източник: novsport.com