Перничанин с дебют за Миньор Чикаго

Перничанин с дебют за Миньор Чикаго 09_1379320451

Пернишко меле на стадиона: Вчера в 9:30 часа сутринта Чикагско време, 5:30 следобяд българско време Миньор победи с 3:2 (1:0 на полувремето) Арлинктон Аксес Лайтенинг. Мачът се игра в по-голямата си част под пороен дъжд, но това не уплаши футболистите на двата отбора и те изиграха страхотен мач, който за радост на Перничани завърши с победа за "Чуковете". Перничанинът Владилен Симеонов от школата на Миньор Перник набор 1991, направи десет минутен дебют в края на мача. Симеонов е в САЩ на студентска бригада и се свързал тамошните перничани, който веднага му дали шанс за изява. Два гола за Миньор отбеляза бившият играч на Чикаго Файър - Пари Пантазопоулос, а веднъж се разписа голмайсторът Пламен Памуков. "Чуковете" изпуснаха и дузпа през първата част.

При дебюта на пернишкият студент не се размина без ексцеси. В 85-та минута футболист на "Светкавиците" изрита без топка падналият на земята Иван Драголов. След което се заформи традиционното пернишко меле между играчи, съдии и публика. В края на свадата главният рефер показа по един червен картон на двамата играчи започнали разправията. Така отборите доиграха мача с по десет човека. В първия мач между двата отбора „Чуковете” претърпяха загуба с 2:1. С този успех Миньор запазва шансовете си за титлата, като ще разчита лидерът Нейпървил Страйкърс да загуби три точки до края. Следващата неделя Миньор няма мач за първенството.