Перун отново сред най-добрите

Перун отново сред най-добрите 04_1398542947

В зала „Арена Армеец“ се проведе Държавният личен отборен шампионат по самбо за момичета и момчета. Състезанието протече при голяма конкуренция .За първи път участваха състезатели от 32 клуба.При 13-14 годишните момичета имаше повече състезателки отколкото при жените,а при момчетата имаше категории с по над 30 състезатели. Въпреки това състезателките на СК „ДЖУДО И САМБО ПЕРУН „ спечелиха 4 медала и три пети места. Михаела Христова е вицешампионка в категория + 53 кг ,Виктория Александрова и Виктория Янкова са трети в категория до 53 кг и Стефани Веселинова е на трето място в категория до 36 килограма, а на крачка от медалите останаха Ина Галова,Михаела Живкова и Кристияна Крумова ,които се класираха на пети места в своите категории.Момчетата Борислав Бойков и Денислав Банков също с представиха достойно . Треньорите на клуба Галина Венева,Цонка Костадинова и Адриано Георгиев са много доволни от представянето на своите възпитаници и са спокойни ,че расте едно добро поколение млади състезатели в клуба. Самбистите, взели участие в днешното състезание, тренират в четирите населени места където клуб „Перун“ развива дейност гр.Перник,гр.Брезник,гр.Радомир и село Драгичево.