Победа отбеляза отборът на Тодор Скримов

Победа отбеляза отборът на Тодор Скримов 01_1421830051

Топ Волей (Латина) с Тодор Скримов записа първа победа през новата 2015 година. В мач от 15-ти кръг на италианската Суперлига отборът се наложи с 3:2 (18:25, 25:20, 19:25, 25:15, 19:17)над ЧМЧ (Равена) с Жани Желязков.

Тодор Скримов не започна като титуляр, но влизаше като резерва в първия и третия гейм. Той обаче имаше съществен принос и остана в титулярния състав в четвъртия и петия гейм, в резултат на което записа 11 точки (2 аса, 1 блокада, 50 % в атака). За MVP бе определен словенският му съотборник Тине Урнаут, който също направи 11 точки (4 аса, 37 % в нападение). С 24 точки се отличи сръбският диагонал на тима Саша Старович (1 ас, 1 блокаа, 50 % в атака). Гостите от Равена се представиха много силно на блокада, като записаха 19 точки на този елемент срещу само 6 за домакините. 23 точки отбеляза бразилецът Ренан (1 ас, 3 блокади, 48 % в нападение), а Жани Желязков влизаше като резерва във втория и четвъртия гейм, но не успя да се разпише. Бившият играч на Латина Енрико Честер бе повече от мотивиран и направи 17 точки (2 аса, 8 (!!) блокади, 44 % в нападение). Словенецът Клемен Чебуля добави 18 (3 аса, 2 блокади, 43 % в атака). В края на тайбрека главният съдия Джанлука Капело раздаде по един червен картон на двата отбора в опит да успокои страстите. Така Топ Волей вече има 23 точки и заема шестото място във временното класиране. ЧМЧ също е с 23, но с по-малко победи.

Източник: perniktoday.net