Шеста победа за волейболистите от Миньор

Шеста победа за волейболистите от Миньор 12_1385921719

Отборът на "Миньор" Перник постигна шестия си успех от началото на първенството във Висшата лига по волейбол и продължава да е начело в класирането, делейки първото място с “Инвестбанк Тетевен волей”. В съботната вечер перничани срещнаха в зала “Борис Гюдеров” отбора на "Раковски" (Севлиево). Любопитното беше , че до този мач гостите имаха изиграни пет петгеймови срещи, а домакините – четири. Този път обаче всичко приключи в три гейма, но волейболистите от Севлиево за пореден път показаха,че щом отборът срещу тях се отпусне, те са готови веднага да се възползват от това. Началото на мача беше белязано от добри сервиси на Димитър Стаменов и Мартин Симеонов, които позволиха на перничани да поведат с 6:1.Преднината на миньорци прогресивно нарастваше, за да се стигне до 20:13. Тогава гостите направиха две поредни точки, старши-треньорът на перничани Румен Златанов взе таймаут, гостите съкратиха още една точка, но с това си останаха и геймът приключи при 25:21 за “Миньор”.Втората част предложи повече емоции,въпреки че започна по обичайния начин – с преднина за “Миньор”, която на първото техническо прекъсване беше 8:4. Последва отпускане от страна на домакините, а гостите чрез добрите сервиси на Иван Банков не само че изравниха резултата, но и поведоха с 12:11. за тяхно съжаление това беше първото и единствено водачество от тяхна страна. След прекъсването , взето от треньора, домакините реагираха подобаващо и със серия от 5:0 стигнаха до 16:12 на втората почивка. Все пак зрителите видяха оспорвани разигравания, особено в края на частта, когато след 24:21 за “Миньор” волейболистите на “Раковски” доведоха нещата до 24:23, но загубиха решителното разиграване и геймът приключи при 25:23. Събитията се повториха и в третия гейм, когато още в началото Мартин Симеонов показа на волейболистите от Севлиево,че и в Перник се бият здрави сервиси и резултатът бързо скочи на 5:1. геймът вървеше в познатото русло съвсем до края. Тогава перничани водеха с 24:20, последваха две точки за гостите, но в последната атака Захари Николаев не сгреши и доведе нещата до крайното 25:22 и 3:0 за “Миньор”.

Източник: PernikToday.net