Сръбският Ягодина надви Миньор

Стойчо Стоев - треньор на Миньор

Миньор (Перник) загуби с 0:1 от сръбския Ягодина в днешната си контрола в Сиде. Срещата бе равностойна, като на моменти перничани превъзхождаха, но грешка на защитата в 37-ата минута обаче донесе победата на осмия в сръбската Супер Лига.

През първата част момчетата на Стойчо Стоев направиха няколко опасни атаки, но по-сериозните положения бяха пред вратаря Николай Банков. В 18-ата минута, страхотен удар на Драган Стойков от около 25 метра мина на сантиметри над напречната греда. Малко след това Прожич изпълни силен фалцов ъглов удар и топката срещна напречната греда.

Така се стигна до 37-ата минута, когато дойде времето на първото и единствено попадение в мача. То бе реализирано от Стоянович след колективна грешка на пернишката отбрана.

Второто полувреме започна с натиск на българския тим. Пет минути след подновяването на играта Миньор пропусна най-чистото си положение. Томислав Павлов шутира от 25 метра, резервният сръбски вратар изби, а притичалият Бибишков от 3-4 метра нацели страничната греда. Перничани продължиха със силните си изяви и в 59-ата изстрел на Стойчев бе избит от голлинията.

Пет минути преди края на контролната среща футболистите на Стойчо Стоев стигнаха до изравняване. Голът на Хаджиев обаче бе отменен заради засада.

МИНЬОР - ЯГОДИНА 0:1
0:1 Стоянович (37’)

Миньор Перник: 1 Банков, 32 Марков, 4 Христозов, 5 Стойчев, 99 Бумела, 25 Том, 13 Стоянов, 20 Брахими, 19 Амин, 30 Иванов, 88 Бибишков
През второто полувреме се появиха : Славчев, Василев, М.Василев, Михов, Хаджиев, Павлов, Окечукво, Илиев, Аджов, Тодоров, Йорданов

Ягодина: 1 Бонджулич, 13 Дукич, 15 Прожич, 5 Живанович, 26 Илич, 25 Гогич, 8 Костич, 17 Драган Стойков, 29 Миленкович, 18 Стояновски, 9 Мудрински