Тодор Скримов направи супермач

Тодор Скримов направи супермач 11_1417072210

Радостин Стойчев Енърджи Т.И.Трентино (Тренто) постигна шеста победа от началото на сезона в италианската суперлига.

Успехът обаче дойде много трудно, след като на Матей Казийски и съотборниците им се наложи да обръщат от 0:2 (21:25, 24:26) при гостуването си на Топ Волей (Латина) в мач от седми кръг. Тренто успя да достигне до пълния обрат след 26:24 в третата част, 25:20 в четвъртата и 16:14 в тайбрека, като срещата продължи 2 часа и 19 минути. Матей Казийски игра на високо ниво, като реализира 22 точки (1 ас, 54 % в нападение), а повече за Тренто направи само Филипо Ланца – 24 (2 аса, 1 блокада, 55 % в атака). Страхотно се представиха и центровете на тима, след като аржентинецът Себастиан Соле записа 15 точки (6 (!!) блокади, 45 % в нападение), а Емануеле Бирарели добави 13 (1 ас, 4 блокади, 89 % в атака).

За Латина много силен мач направи пернишкият национал Тодор Скримов, който заби 22 точки (5 аса, 1 блокада, 46 % в нападение). Сръбският диагонал на тима Саша Старович пък бе най-резултатен с 25 точки (1 ас, 50 % в атака). Във временното класиране Трентино заема трето място с 16 точки, а Топ Волей е на шесто с 11.В следващия кръг на 30 ноември Тренто приема шампионите от Кучине Лубе Банка Марке (Трея) от 19:00 ч б.в., а Латина гостува на новака Ревивре (Милано) по същото време.