Волейболистите на Левски биха тези на Миньор, Перник

Волейболистите на Левски биха тези на Миньор, Перник 11_1416902052

В първенство за юноши старша възраст по волейбол младите волейболисти на Левски боол (София) победиха като домакини Миньор (Перник) с 3:0 ( 25:17, 25:10, 25:16).

”Сините” нямаха проблеми за чистия успех, като записаха трета победа в шампионата. Така с една загуба и актив от 9 точки те се изкачиха на второ място във временното класиране на групата. Съставът на Миньор пък е на шеста позиция в класирането с една победа, четири загуби и актив от 3 точки.Лидер в Първа група е тимът на ЦСКА (София), който е без загуба и без загубен гейм до момента. “Червените” имат четири победи от четира мача и са първи с пълен актив от 12 точки. В този кръг поради нечетния брой отбори в групата и ротацията армейците не играха и почиваха.Петгеймова битка имаше в Разлог, където волейболистите на Пирин успяха да надделеят над Славия с 3:2, а с това да запишат трета победа. След този труден успех пиринци заемат трета позиция в класирането с 3 победи, две загуби и 9 точки.Лесен мач имаше тимът на Марек Юнион-Ивкони (Дупница), който в този кръг гостуваше на Септември (София). Волейболистите от Дупница спечелиха чисто с 3:0, като отбелязаха трета победа. Така те имат актив от 8 точки, но и мач по-малко, което им отрежда четвърто място в таблицата засега. Петото място е за Славия, чиито тим има една победа, три загуби и 4 точки.Шести са миньорци, които имат три точки след победата с в Перник над отбора на Септември. В дъното на таблицата е съставът на Септември (София), който е без победа до сега.

Източник: perniktoday.net