Волейболистите от Разлог започнаха първенството с победа

Волейболистите от Разлог започнаха първенството с победа 10_1446105373

Мъжкият отбор на Пирин (Разлог) стартира с успех и 3 точки през настоящия сезон на първата ни група Суперлигата Сами-М, като в първия кръг на шампионата волейболистите от Разлог надиграха като домакини Миньор (Перник) с 3:0 (25:20, 25:14, 25:23 ) в мач игран в местната зала Спортна.

Като цяло пиринци диктуваха изцяло играта, като не срещнаха особени затруднения за постигането на чиста победа. Във втората част доминацията им бе пълна, като те поведоха ударно с 8:2 и 20:10 и затвориха лесно гейма.Това обаче доведе до известно отпускане, като в третата част гостите от Миньор набраха инерция и започнаха да дават отпор. В края на гейма те свалиха разлика от три точки и от 18:21 изравниха резултата. Все пак в важния момент, при равенството 23:23, домакините не загубиха самообладание, показаха концентрация и успяха да спечелят гейма, а с това и крайната победа без изненади.Реализатор за Пирин стана Венцислав Георгиев със 17 точки. Капитанът Благовест Катранджиев добави 11 точки за успеха.За Миньор най-резултатен бе Стефан Иванов с 11 точки.