Баскетболистките на Миньор паднаха със 76 точки разлика от НСА

Титулярките не играха, скандал на полувремето
НСА разби Миньор със 76 точки разлика в мач от поредния кръг на женската А група в една от най-тъжните вечери за пернишкия баскетбол. . Причина за разгромния резултат 108-32 в полза на гостите от НСА бе отсъствието на титулярната петица на перничанки, като това постави тима пред непреодолима задача. Единствено Христина Герджикова взе участие от състезателките, които имаха прояви за тима до момента в сезона, но нейното присъствие на терена не повлия на катастрофалния за отбора изход. Миньор все още е на първо място с 10 победи и 2 загуби (днешната бе втора поредна), а НСА е на трето със 7 успеха и 6 поражения в актива си.Интересни в срещата бяха само първите 90 секунди от нея. След изиграването им резултатът беше равен – 5-5. От този момент до края на мача разликата в полза на НСА се увеличаваше безспирно и бързо. След края на първата част тя вече беше цели 22 точки. През втората десетка столичанки продължиха със силната игра, правейки серия от 31-0. До края на полувремето авансът им достигна цели 61 точки – 73-12.На полувремето ръководителят на детско-юношеската школа Марин Никодимов се опита нервно да апелира баскетболистките, които гледаха на пейката, да влязат в игра. Лили Георгиева се разплака , явно шокирана от огромната разлика, която се получи. Въпреки разправията, никоя от титулярките не се реши влезе в игра, а Ралица василева обобщи абсурдната ситуация с култовата реплика „Дип не ми се влиза във пандиза”.След като просто нямаше интересно да се случи в този мач, темпото спадна много след почивката, а разликата от повече от 60 точки в полза на гостите от София бе налице. След сравнително равностойна трета част резултатът вече беше 87-23. През последните 10 минути баскетболистките на НСА довършиха започнатото и след като преднината им задмина и 70-те точки, те победиха със 108-32.Ива Георгиева беше най-резултатна за победителите със 17 точки, към които добави и 6 асистенции. С по 15 точки се включиха Лили-Ана Николова и Елизабет Ролинс (8 асистенции). Яна Кожухарова вкара 14 точки, а Александра Делчева – 12.За Миньор на ниво бе единствено Христина Герджикова, която завърши със 17 точки. По 4 добавиха Надя Борисова и Лили Георгиева. В игра за тима не бяха Ралица Василева, Ренета Дикова, Галина Станчева, Светла Асенова и Мария Бойчева.В следващия кръг НСА посреща Тони 7 у дома, а Миньор ще бъде гост на Септември 97. Мачовете са на 27-и февруари (неделя). В четвъртък обаче перничанки трябва да изиграят отложения си мач срещу БК „София”. С бойкота си днес момичетата явно искаха да покажат на пернишката общественост,че все трябва да последва някаква реакция на абсурдната ситуация,в която се намира клуба. Дали това ще се случи,ще се разбере в близките дни, но според нас, по-вероятно е отново изпълнителният директор Андрей Митов да бъде оставен сам да се бори за оцеляването на клуба. Поредната среща с евентуален митичен спонсор е насрочена за 24 февруари.