Баскетболистките на Миньор с шеста поредна победа

Ралица Василева вкара 32 точки на столичанки
Пернишкият „Миньор” може и да има финансови проблеми, но на терена те не личат и в неделната вечер продължи победната си серия в женската „А” група с усдпех срещу БК „София”. Така перничанки убедително водят в класирането с шест победи от шест мача. Отборите бяха много равностойни през първите три части на мача и след тях резултатът беше равен. Със силна игра през последната десетка обаче по-опитният тим на Миньор взе победата с 86-77. Тя е шеста поредна за него, а София е с 2 успеха и 4 поражения до момента.В началото на срещата отборите извършиха доста грешки, и през първите 2 минути никой от тях не отбеляза точки. До средата на първата част домакините от София имаха малко преимущество за 9-6. Перничанки обаче успяха да изравнят при 11-11, а след като отборите си размениха по 2 коша, ситуацията се запази. Тройка на Весела Ковачева изведе София напред за 18-15 след края на десетката.Още в началото на следващата четвърт Миньор обърна резултата, а в следващите минути домакините върнаха преднината си за 26-23. Ани Ле Фан вкара 5 поредни точки и направи разликата в полза на тима си 6 точки – 31-25. Гостите обаче отново изравниха след серия от 6-0. Нова силна игра на София обаче даде на тима 4 точки аванс на почивката – 38-34.Второто полувреме започна с две тройки на Весела Ковачева и по този начин преднината на тима й стана 8 точки. Гостите обаче продължаваха да наваксват всяко свое изоставане и за пореден път изравниха при резултат 44-44. След няколко смени на водачеството и равенства до края на десетката таблото показваше 61-61 и всичко трябваше да започне отначало.След като тимовете си размениха по 2 коша и тройка, точно 6 минути и половина преди сирената резултатът отново беше равен – 68-68. След страхотна отборна игра на Миньор в следващите минути тимът успя да натрупа аванс от 6 точки за 76-70. Перничанки съумяха да запазят преднината си, а минута преди края дори я направиха двуцифрена – 86-75. Краят на срещата пък дойде при резултат 86-77, означаващ шеста поредна победа в актива на Миньор. През целия мач на терена за победителките бяха титулярните 5 баскетболистки, след като не бе извършена нито една смяна. Причината е в контузията на титулярния плеймейкър Мария Бойчева.Ралица Василева беше най-резултатна с 32 точки, като добави и 5 борби. По 20 точки добавиха Галина Станчева (9 борби, 7 откраднати топки) и Ренета Дикова (6 борби).а София Весела Ковачева завърши с 23 точки и 8 борби. Ани Ле Фан добави 14 точки, а Теодора Григорова и Силвия Иванова – по 10.В следващия кръг от А група Миньор посреща Тони 7 у дома на 5-и декември (неделя) от 16.00 часа, а същия ден от 17.00 София ще гостува на Септември 97 в софийско дерби.
Състави:Миньор: Станчева 20, Дикова 20, Асенова 6, Герджикова 8, Василева 32
София: Ковачева 23, Григорова 10, С.Иванова 10, Давидкова 7, Милушева 5 ( Ангелова 6, Ани Ле Фан 14, В.Иванова 0, Мълчанкова 0, Пирнарева 2)