Баскетболистките на Миньор загубиха и от НСА в София

Ренета Дикова най-резултатна за перничанки
НСА разби Миньор с 81-55 като домакин в среща от 18-ия кръг на женската А група. Столичанки нямаха проблеми да контролират целия мач срещу тима от Перник, който продължава сериозната криза, след като това бе осмата му поредна загуба. НСА е еднолично втори във временното класиране с 11 победи и 7 загуби. Ако днес Рилски спортист спечели срещата си, баскетболистките на Цанко Цанков няма да имат шанс за първото място. Миньор пък остава трети с 10 победи и 8 загуби в актива си.Домакините от НСА започнаха срещата със серия от 4-0 и имаха лек превес през цялата продължителност на първата четвърт. Те успяваха да запазят водачеството си, въпреки че авансът им не превишаваше 5 точки. Така след 10 минути игра резултатът беше 19-14. Темпото на игра се запази и в следващата четвърт, но в нейната среда преднината на НСА се увеличи до 8 точки. До края на първото полувреме пък тя стана и двуцифрена за резултат 36-25.След подновяването на играта разликата в полза на домакините бързо продължи да се увеличава. В средата на третата част тя достигна 20 точки, а след нейния край бе 25 за резултат 62-37. През последната десетка баскетболистките на НСА нямаха проблеми да поддържат стабилния си аванс, за да стигнат до категоричната победа и да задминат противника си в класирането.За победителките най-резултатна беше Сара Маринова, която записа 20 точки и 4 откраднати топки. Мария Рангелова се включи с 18 точки, 7 борби и 4 асистенции, а Александра Делчева и Ивон Тодорова записаха дабъл дабъл, съответно 16 точки, 10 борби и 13 точки, 10 борби.За Миньор Ренета Дикова вкара най-много точки – 16, като добави и 8 борби. Стабилен дабъл дабъл от 15 точки и 15 борби добави Ралица Василева, а Мария Бойчева завърши с 10 точки.В предпоследния кръг от редовния сезон НСА ще гостува на Тони 7, а Миньор ще бъде домакин на Септември 97. Срещите са на 3-ти април (неделя) от 16.00 часа.