Баскетболистките на Миньор загубиха за първи път в Самоков

„Рилски спортист” – „Миньор” 60:50
Баскетболистките на Рилски спортист победиха Миньор с 60-50 у дома, нанасяйки първо поражение на перничанки за сезона. До момента те нямаха загуба в десет поредни срещи, но в този отложен мач от 10-ия кръг дойде времето да претърпят първо поражение. Рилски пък продължава със страхотната игра, която показва напослeдък, и увеличи победната си серия до 6 поредни успеха. В момента отборът е зад лидера Миньор с 8 победи и 4 поражения.В първите си минути мачът беше изключително равностоен, като резултатът често бе изравняван, а водачеството – сменяно. Отборите си разменяха кош след кош, а срещата се очертаваше като дерби след тези интересни първи минути. В самия край на първата четвърт обаче Рилски спортист записа страхотна серия от 14-2 точки в своя полза и така си създаде преднина от 9 за 19-10.Самоковки започнаха следващата част също така силно, както завършиха и предната. Те увеличиха серията си още повече, за да я направят 22-2, а разликата вече стана много сериозна – 27-10. До полувремето играта беше много равностойна, а Миньор правеше всичко възможно да се приближи до съперника след лошото начало на мача. В крайна сметка разликата от предната част се запази за 33-24.След размяна на кошове в първите атаки на второто полувреме, домакините отново успяха да увеличат сериозно разликата до 17 точки за 49-32. Това стана след 8 безответни точки за самоковки.Още от началото на последната част гостите правеха всичко възможно да намалят разликата си, за да опитат да обърнат резултата и да продължат серията си. Те успяха да стопят 4-5 точки от нея, но Рилски така и не позволи тя да падне под 10 точки. Така, след като успяха да запазят разликата в своя полза, самоковки се поздравиха с победата при 60-50.За Миньор Светла Асенова завърши със 17 точки, 6 борби и 5 асистенции. По 12 точки пък добавиха Галина Станчева и Ралица Василева (10 борби).В 13-ия кръг Рилски спортист ще гостува на София, а Миньор ще бъде домакин на НСА. И двата мача са на 20-и февруари (неделя).