Берое сложи край на победната серия на Миньор

Проблемите в защитата се оказаха решаващи за загубата
Двата отбора излязоха на терена след тържество, посветено на 25-годишнината от единствената шампионска титла на „Берое”,а самата среща започна с едноминутно мълчание в памет на тези футболисти на домакините, които не дочакаха юбилея. Перничани можеха да открият резултата още във 2-та минута, когато страхотен удар на Ванче Трянов разтърси напречната греда на старозагорската врата. Постепенно домакините изравниха играта, а в 8-та минута Петър Димитров остана непокрит след един опит на Евгени Йорданов да засече центриране и от 7-8 метра с глава улучи десния стълб на вратата, защитавана от Чворович.Четири минути по-късно Брахими центрира от корнер , насочи топката към точката за дузпата, откъдето Милен Василев я изстреля много силно , но и много високо над напречната греда. Постепенно домакините наложиха превес в играта, но до опасни голови ситуации не се стигна. В даденото от съдията продължение Явор Въндев нахлу в наказателното поле на „Берое”, но опитът му да нанесе удар беше осуетен от трима защитници на домакините, които ликвидираха опасността. Второто полувреме започна както беше свършило първото. Домакините имаха лек превес, перничани се стараеха повече в защита, пък напред явно разчитаха на „каквото стане”. Лошото беше,че в градивен план нищо не ставаше и беше въпрос на време ,когато териториалният превес на „Берое” ще даде резултат. Това стана в 52-та минута. Тогава Тодор Христов центрира отдясно, защитата на перничани остана на земята и топката се насочи към вратарското поле. Там първи реагира Енгени Йорданов , който изпревари закъснелия с излизането си Иван Чворович и от три-четири метра спокойно с глава прати коженото кълбо в мрежата.Треньорът на гостите Стойчо Стоев реагира мигновено и вкара Самир Аясс на мястото на Горан Янкович, който имаше жълт картон от първото полувреме. Впрочем, Стоев изкара всички свои играчи, които бяха декорирани преди почивката. Освен Янкович, това бяха Брахими и младия Илиев.Окриленият от гола Берое се опита да реши мача, но Чворович спря ударите на Тодор Христов и Петър Димитров, а и излезе съобразително при светкавична контраатака, за да изчисти. В крайна сметка старозагорци, които празнуват 25-годишнината от титлата си, стигнаха късен втори гол. Божанов успя да направи фантастичен пробив по левия фланг, запазвайки топката на аутлинията и освобождавайки се от Петър Петров от „Миньор”. Последва подаване на дузпата, Николай Христозов закъсня в блокирането и Петър Димитров мушна кълбото в долния десен ъгъл на Чворович за крайното 2:0. Така отборът на „Берое” запази шансовете си да атакува места, осигуряващи му участие в евротурнирите, където участва и миналата година. Дано пък пернишките футболисти са разбрали, че поредицата от победи на отбора още не е белег за класа и има твърде много неща в играта, които трябва да се подобрят, за да стане отборът равностоен на първите в нашето първенство. Хубаво е,че шамарът идва навреме, пък и загубата няма решителен характер по отношение на класирането на „Миньор” който едва ли вече може да се стряска от изпадане, а е твърде далеч по точки от челната осмица след като серията загуби от началото на първенството явно ще му тежи до края на шампионата.