Чуковете свършиха наравно с украинския Черноморец

Петров и Рангелов вкарват, Явор Въндев удря греда

Миньор (Перник) завърши 2:2 с украинския втородивизионен Черноморец (Одеса) в контролна среща в Алания, Турция. Съперник на „чуковете” днес трябваше да бъде Олександрия, но в последния момент бе настъпила промяната. Головете за перничани отбелязаха Петър Петров през първото полувреме и Румен Рангелов от дузпа през второто, съобщи изпълнителният директор на клуба ген. Йордан Димитров.По думите му мачът е бил много здрав, а попаденията на украинците станали след индивидуални грешки в отбраната на Миньор.Иначе Петър Петров изравнил за 1:1 с далечен шут извън наказателното поле и рикошет в противников играч, което прехвърлило вратаря на Черноморец, малко преди почивката. Румен Рангелов бил точен от дузпа, която сам изработил в края на мача при 1:2. Той пробил по крилото, излъгал двама защитници и бил спънат за наказателния удар.Силен мач за Миньор направил Явор Въндев, чийто удар от воле извън пеналтерията срещнал гредата, след което топката минала голлинията, но главният рефер не видял тази съществена подробност.Днес „чуковете” ще се изправят срещу датския „Есберг”, а в петък – срещу полския „Катовице” в последната си контрола на турска земя.
Миньор: Чворович (Банков), Марков, Златков, Стойчев, Божиков (Христозов), Аясс, Илиев (Павлов), П. Петров, Янкович (Василев), Рангелов, Въндев (Брахими).