Децата на Миньор паднаха безславно от Тракиец(Главиница)

Червен картон, пропусната дузпа и куп емоции оцветиха мача
Детският тим на „Миньор” се размина с участие в националния етап на първенството по футбол за деца, родени през 1996 година, въпреки добрия жребий и реалните възможности за това. Предишната седмица перничани завършиха наравно гостуването си на „Тракиец”(Главиница) и си осигуриха чудесна стартова позиция преди днешния мач срещу отбора от Пазарджишко на стадион „Металург”. Дори и нулево равенство осигуряваше на перничани класиране на следващия етап от първенството. Надеждите за такъв резултат обаче се изпариха още в 5-та минута ,когато удар от границата на наказателното поле на Никола Грозданов и не особено убедителна намеса на вратаря на домакините Мартин Симеонов осигури преднина на гостите – 0:1. До края на полувремето отборът на „Тракиец” продължи да е по-активния на терена и да диктува развоя на събитията. Далечни удари на Кирил Личев и Христо Кукев минаха в опасна близост до вратата на Симеонов, но резултатът остана непроменен. В началото на втората част, противно на очакванията, гостите, подкрепяни от гласовите агитка от десетина родители, продължиха да са по-активни. От страна на перничани тягостно впечатление остави липсата на желание за обрат. Като че ли от резултата се интересуваха Георги Милчев и капитанът Радослав Петров , които заедно с вратаря Мартин Симеонов показаха силна мотивация , но единствено Стивън Кирилов с пробивите си по фланга като че ли беше в тон с тяхното настроение и амбиции за промяна на развоя на мача. В 57-та минута трима защитници изгледаха едно далечно центриране и дребосъкът Николай Грозданов необезпокояван с глава насочи топката за втори път в мрежата зад Симеонов. Така интригата в мача като че ли приключи. За съжаление, младите миньорци не показаха добро възпитание и набързо получиха два жълти картона в лицето на Васко Борисов и Кирил Гогев и то за пререкания със съдията. Пет минути преди края на мача Кристиян Чакъров направи втрещяваща глупост, като реши да се сбие с противник в собственото си наказателно поле. Естествено, последва червен картон и дузпа за гостите от „Тракиец”. Зад топката застана Кирил Личев, която стреля в левия ъгъл, но с чудесен рефлекс Мартин Симеонов хвана удара и това беше четвъртата му спасена дузпа за сезона.В следващите минути се видя защо футболът е толкова велика игра и какви обрати може да стане свидетел дзрителят. Минута след като гостите пропуснаха възможността да поведат с 3:0 Кирил Гогев се пласира чудесно при едно центриране от корнер и намали на 1:2. в оставащите минути на малките миньорци им трябваше гол, за да се стъписа противникът им съвсем, те натиснаха здраво, но вратарят на гостите си беше на мястото и до изравняване на резултата не се стигна. Впрочем, равенство 2:2 класираше гостите напред заради повече отбелязани голове в мача като гости. За перничани остана съжалението,че пропуснаха една наистина добра възможност да премерят сили поне с още един противник.
Резултат: Миньор – Тракиец 0:2
Голмайстор 0:2 5-та,57-ма Никола Грозданов
Състави:Миньор:Симеонов, Кирилов, Павлов, Чакъров, Бгомилов ( 36 Илиев), Фиданов ( 36 Милтенов) Митков ( 36 Атанасов), Гогев, Милчов
„Тракиец”:Йорданов, Дачев, Георгиев, Иванов, Станков, Механджийски , Личев, манев, Кукев ( 67 Ненчев), Грозданов, Георгиев
Жълти картони: Фиданов, Гогев ( Миньор)
Червен картон: Чакъров (Миньор)
Съдии:Светослав Джевизов, Габриел Попчев, Владимир Велев