Дубълът на жълто-черните разбит в голова фиеста на Хаджи Димитър

Осем гола инкасираха миньорци без да вкарат нито един
В истинска голова фиеста се превърна мачът между дублиращите отбори на “Сливен” и “Миньор”, който се игра на помощното игрище на стадион “Хаджи Димитър” в Сливен. За съжаление на перничани всичките осем гола в мача паднаха в тяхната врата. Домакините за втори пореден мач вкарват осем гола в противниковата мрежа. В предишния крът те забиха осем топки м врежата на “Ботев”, но пловдивчани все пак на два пъти успяха да превземат и тяхната врата. В този мач пернишките футболисти не вкараха нито веднъж. Мачът беше уникален и с дамското присъствие в съдийската тройка, като асистенти на главния съдия Лъчезар Йонов. Водените от треньора си Лъчезар Дойчев домакини контролираха мача през цялото време. Още в самото начало те установиха териториално и игрово превъзходство. В 7-та минута красив гол вкара Иван Коконов. ”Жълто-черните” се опитаха да изравнят играта и резултата,но след пет минути бяха попарени от ново попадение във вратата си, дело на Александър Балездров. Така домакините повториха развитието на мача от Перник, но лошото беше, че миньорци не успяха да променят резултата така, както го направиха футболистите от първия отбор в Перник. Вместо това сливналии вкарваха гол след гол почти през пет минути. Иван Коконов вкара на два пъти в 14-та и 19-та минута, а другият голмайстор Александър Балездров , сякаш стремейки се да не изостава от съоброника си, заби топката за 5:0 в 26-та минута в пернишката врата. Евгени Игнатов разчупи “монопола” на Коконов и Балездров в 35-та минута,вкарвайки последния гол в първото полувреме за 6:0 за “Сливен”. Второто полувреме също премина под контрола на домакините, които след като бяха натрупали внушителен голов аванс играеха спокойно и леко като на тонизираща тренировка. Димо Бакалов вкара за 7:0 в 47-та минута, а отново Александър Балездров в 69-та минута оформи крайното 8:0 за “Сливен”