Двете перничанки вкараха 10 точки

Поредна загуба претърпяха жените до 20 години на България на Европейското първенство, дивизия А. Във втория си мач от битката за оставане в горния ешелон на Европа, българките отново загубиха. Този път нашите станаха жертва на Германия, а крайният резултат бе 70-58 в полза на нашия съперник. Утре нашите играят с Швеция в третия си мач от групата за оставане.
В началото на двубоя, България бе отборът, който играеше по-добре. Благодарение на това българките водеха в първите минути, като авансът им стигна до 7 точки, 9-2. Защитата на нашите бе много добра и в следващите минути и малко след средата на първата част преднината стана и двуцифрена, 14-4. До края на частта България продължи да води и имаше добра преднина от 19-8.Малко след началото на втората част германките намалиха на три точки пасива си, но тройка на Александра Кънчева направи резултата 24-18. Това стана 6 минути преди края на полувремето, но оттук започнаха проблемите за българките. Минута по-късно Германия поведе за първи път в мача и до края не изпусна аванса си. Последните 6 минути на първото полувреме завършиха със серия от 20-4 за германките и те водеха с 38-28 след 20 минути игра.Второто полувреме започна със серия от 7-0 за Германия и, сякаш още тук вече стана ясно, че българките няма да имат сили за обрат. До края на третата част двата отбора играха кош за кош, като разликата нито веднъж не падна застрашително. Така преди последните десет минути германките имаха комфортна преднина от 55-42.През последната част на терена нямаше промяна в играта на двата отбора. Въпреки загубата добър мач за българките изигра Антония Загорова, която завърши с 18 точки и 8 борби. Памела Дечева също се представи на ниво с 11 точки и 5 борби, а Александра Кънчева добави 8 точки, Мария Бойчева вкара 2.